PSZpoznan.com.pl

28.04.2017, źródło: Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Naturalna

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Naturalna Medycyna PSŻ Poznań Już w najbliższą sobotę Naturalna Medycyna PSŻ Poznań podejmie na wyjeździe Ostrovie Ostrów Wielkopolski.

Dla poznaniaków będzie to pierwszy mecz na wyjeździe w tym sezonie. Żużlowcy ze stolicy Wielkopolski mają za sobą tylko jedno spotkanie. "Skorpiony" 9 kwietnia w lasku golęcińskim pokonały Kolejarz Rawicz. Planowane spotkanie z KSM Krosno na 22 kwietnia, zostało przełożone na 3 maja ze względu na fatalne prognozy pogody.
Zespól z Ostrowa wraca na ligowe tory po jednorocznej przerwie. Ostrovia ma w tym sezonie duże szczęście do pogody. Jako jeden z nielicznych klubów w Polsce odjechał swoje wszystkie planowane mecze.  Ich rezultaty to dwa zwycięstwa, u siebie z KSM Krosno 50:40, oraz w Rawiczu z tamtejszym Kolejarzem 51:39 oraz porażka w Lublinie w stosunku 54:35. Od początku sezonu liderem ostrowskiej drużyny jest Zbigniew Suchecki, który w obecnych rozgrywkach posiada średnią biegową na poziomie 2,250. Bardzo udanie podczas ostatniego meczu w Lublinie zaprezentował się debiutujący w drużynie Adam Ellis, który zdobył 8 punktów oraz bonus w 5 startach. Należy również wspomnieć o Patryku Dolnym i Łukaszu Sówce, którzy mogą być piekielnie groźni na torze w Ostrowie.
Poznaniacy po udanej inauguracji będą chcieli udowodnić swoją siłę. "Skorpiony" przede wszystkim będą chcieli wykorzystać doskonałą znajomość ostrowskiego toru. Otóż czwórka naszych zawodników w przeszłości reprezentowała barwy klubu z Ostrowa. Mowa tu o Danielu Pytlu, Władymirze Borodulinie, Marcelu Kajzerze oraz Mateuszu Borowiczu. Wspomniana czwórka łącznie w Ostrowie odjechała 47 spotkań. Najwięcej Daniel Pytel, który na torze przy ulicy Piłsudskiego odjechał 16 spotkań, wykręcając przy tym bardzo solidną średnia biegową na poziomie 2,144. Najświeższe wspomnienia z Ostrowa ma Mateusz Borowicz, który reprezentował barwy Ostrovii w 2015 roku. Klub z Poznania liczy również na dobrą formę wielkiego duńskiego talentu, Frederika Jakobsena oraz juniorów, których każdy punkt może okazać się na wagę złota.
Historia spotkań "Skorpionów" w Ostrowie nie jest zbyt optymistyczna. Otóż poznaniacy nigdy nie wygrali meczu przy ulicy Piłsudskiego, mimo tego, że pojawili się tam już czterokrotnie. Najbliżej ostrowian PSŻ byl 22 kwietnia 2007 roku, kiedy to przegrał 50:40. Ostatnie spotkanie na torze w Ostrowie odbyło się 13 kwietnia 2009 roku. ?Skorpiony? znacznie uległy gospodarzom 57:36. 
Przede wszystkim trzymamy kciuki za to by pogoda wreszcie okazała się łaskawa i umożliwiła żużlowcom na stoczenie fantastycznego widowiska.

Awizowane składy:
1. WładymirBorodulin
2. Marcel Kajzer
3. Mateusz Borowicz
4. Daniel Pytel
5. Frederik Jakobsen
6. Bartosz Tyras
Trener: Tomasz Bajerski

TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski
9. Kamil Brzozowski
10. Łukasz Sówka
11. Adam Ellis
12. Patryk Dolny
13. Zbigniew Suchecki
14. Jędrzej Zając
15. Marcel Studziński
Trener: Mariusz Staszewski

Początek zawodów: 16:00
Sędzia: Michał Stec
Komisarz toru: Stanisław Pieńkowski


Sponsorzy klubu
Sponsor Tytularny
Sponsor Strategiczny
Sponsor Premium
Sponsor Główny
Sponsor Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2015 Naturalna Medycyna PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2018 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign