PSZpoznan.com.pl

01.05.2017, źródło: Naturalna Medycyna PSŻ Poznań - KSM Kros

Naturalna Medycyna PSŻ Poznań - KSM Krosno (zapowiedź) Już w najbliższą środę (3 maja) na stadionie przy ulicy Warmińskiej 1. Naturalna Medycyna PSŻ Poznań rozegra zaległe spotkanie trzeciej kolejki 2. Ligi Żużlowej. Rywalem "Skorpionów" będzie drużyna KSM Krosno.

Goście z Podkarpacia podobnie jak poznaniacy odjechali do tej pory dwa spotkania. W meczu inauguracyjnym 9. kwietnia "Wilki" przegrały w Ostrowie 50:40, jednak pokazali się z bardzo dobrej strony. Do biegu dziesiątego krośnianie przegrywali tylko dwoma oczkami. Najlepiej w barwach KSM Krosno zaprezentowali się Damian Dróżdż, zdobywca 11 punktów oraz David Bellego, który uzyskał 10 "oczek". W zeszłą niedzielę krośnianie stoczyli fascynujący pojedynek z faworytem 2. Ligi Żużlowej Speed-Car Motorem Lublin. Mecz rozegrał się dopiero w ostatnim biegu, kiedy to lublinianie wygrali podwójnie. Zdobycze punktowe KSM Krosno były bardzo wyrównane. Najwięcej "oczek" dla gospodarzy zdobyli Ilia Czałow, Mariusz Puszakowski oraz David Bellego. Wszyscy wspomniani zawodnicy uzyskali po 9 punktów.
Naturalna Medycyna PSŻ Poznań po sobotniej osiemnastopunktowej porażce w Ostrowie, chce się zrehabilitować przed własną publicznością. Poznaniacy zdają sobie sprawę, że rywal jest mocny i mecz może być bardzo emocjonujący. Trener Bajerski liczy przede wszystkim na fantastycznie ostatnio spisującego się Mateusza Borowicza. Szkoleniowiec PSŻ przed meczem na pewno więcej wymaga od pozostałych zawodników. Ponadto liczy także na poprawę formy Duńczyka, Frederika Jakobsena. 
Historia spotkań KSM Krosno oraz PSŻ Poznań nie jest zbyt rozbudowana. Milsze wspomnienia z tych pojedynków mają poznaniacy, z tego względu, iż "Skorpiony" w 2006 roku po barażu z "Wilkami" uzyskały awans do 1. ligi żużlowej. W pierwszym meczu w Stolicy Wielkopolski, PSŻ Poznań wygrał 57:32. Tydzień później w Krośnie wygrali gospodarze w stosunku 50:39. 
Jak przed meczem przekonuje kapitan poznańskiej drużyny, Daniel Pytel, "Skorpiony" dokonają wszelkich starań aby wynik meczu był jak najbardziej korzystny dla gospodarzy. Dla wszystkich spragnionych żużlowych emocji, zapraszamy na solidną dawkę adrenaliny na stadion przy ulicy Warmińskiej 1, w najbliższą środę. Początek zawodów o 13:45.

Składy awizowane:
KSM Krosno
1. Mariusz Fierlej
2. Ilia Czałow
3. Mariusz Puszakowski
4. Wojciech Lisiecki
5. David Bellego
6. Oskar Nocuń
Trener:Stanisław Kępowicz

Naturalna Medycyna PSŻ Poznań
9. WładymirBorodulin
10. Marcel Kajzer
11. Mateusz Borowicz
12. Daniel Pytel
13. Frederik Jakobsen
14. Bartosz Tyras
Trener: Tomasz Bajerski

Sędzia: Tomasz Proszowski
Komisarz toru: Krzysztof Guz
Godzina meczu: 13:45Sponsorzy klubu
Sponsor Tytularny
Sponsor Strategiczny
Sponsor Premium
Sponsor Główny
Sponsor Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2015 Naturalna Medycyna PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2018 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign