PSZpoznan.com.pl

04.05.2017, źródło: Kolejna wygrana Naturalnej Medycyny PSŻ

Kolejna wygrana Naturalnej Medycyny PSŻ Poznań W środowe popołudnie, mieliśmy kolejną okazję by obejrzeć mecz 2. Ligi Żużlowej na Golęcinie. Tym razem drużyna Naturalnej Medycyny PSŻ Poznań, podejmowała na własnym obiekcie KSM Krosno. Spotkanie zakończyło się rezultatem 49:41.

Pierwszy wyścig przyniósł sporo radości kibicom gospodarzy. Para Borodulin - Kajzer, po fenomenalnym starcie triumfowała podwójnie, pomimo ciągłych ataków Ilji Czałowa. W drugiej gonitwie dnia, byliśmy świadkami pogoni Przemysława Liszki za Adrianem Bialkiem. Wychowanek wrocławskiej Sparty, przez 4 okrążenia rozpędzał się i na ostatnim łuku, zaatakował pierwszą pozycję, wykonując "nożyce". Niestety atak okazał się nieskuteczny i Przemek przegrał o pół motocykla, a bieg młodzieżowy zakończył się podziałem punktów. W biegu trzecim poznaniakom dopisało szczęście, a zamiast wyniku 2:4, do programu wpisaliśmy rezultat 3:3. Stało się tak, ponieważ Daniel Pytel wykorzystał nieszczęście Mariusza Puszakowskiego, którego motocykl zdefektował na wyjściu z ostatniego łuku i minął rywala, przywożąc do mety jeden punkt. Bieg czwarty zdominował Frederik Jakobsen wygrywając wyścig, który zakończył się podziałem punktów. Po pierwszej serii startów mieliśmy wynik 14:10.
Druga seria startów rozpoczęła się od wyścigu piątego, którego mogliśmy oglądać aż trzy odsłony. W pierwszym podejściu, byliśmy świadkami nierównego startu w wykonaniu Ilji Czałowa, za które otrzymał ostrzeżenie. W drugim, ten sam zawodnik, delikatnie trącony przez Mateusza Borowicza w pierwszym łuku, upadł na tor. Trzecie podejście obyło się bez żadnych problemów. Ze startu najlepiej wyszli goście, ale już na wyjściu z pierwszego wirażu, przemknął obok "Borówa", dowożąc do mety 3 "oczka". O drugą lokatę walczył Daniel Pytel, ale niestety bezskutecznie. Podobny manewr na pierwszym łuku oglądaliśmy w biegu 6. Tym razem skutecznie atakował Frederik Jakobsen, pozostawiając Mariusza Puszakowskiego bez szans. Bieg zakończył się wynikiem 3:3. Wyścig 7. Okazał się najciekawszą gonitwą dnia. Ze startu najlepiej wyszli gospodarze i przez cały wyścig jechali na dwóch pierwszych miejscach. W tym samym czasie, reprezentant podkarpackiego klubu, David Bellego, napędzał się po "dużej". Jego starania przyniosły oczekiwany efekt i na ostatnim łuku przecisnął się przy bandzie, przed Marcela Kajzera, powodując zmianę wyniku biegu z 5:1 na 4:2. Ten bieg zakończył pierwszą połowę zmagań, zmieniając rezultat spotkania na 25:17.
Trzecią serię startów rozpoczęliśmy równie emocjonująco, jak zakończyliśmy drugą. Na wyjściu z pierwszego łuku, markową akcję zawodników Naturalnej Medycyny PSŻ Poznań, wykonał Ilja Czałow, wyprzedzając Frederika Jakobsena. Ten nie dał jednak za wygraną i na drugim łuku, drugiego okrążenia minął Rosjanina po zewnętrznej. W biegu dziewiątym kibice gospodarzy zadrżeli po starcie, bowiem ten element żużlowego rzemiosła, zupełnie nie wyszedł ich ulubieńcom. Na szczęście Vladimir Borodulin uważnie obserwował poczynania kolegów i podobnie jak wcześniej Borowicz i Jakobsen, bezproblemowo przemknął obok jeźdźców z Krosna, weryfikując marzenia krośnian i wynik biegu, który skończył się rezultatem 3:3. O tym, że karma wraca, gospodarze przekonali się w biegu 10., kończącym trzecią serię startów. Jadąc na 4:2, pech dopadł Daniela Pytela, którego motocykl zdefektował na trzeciej lokacie i zamiast powiększyć przewagę nad KSM, została ona na poziomie 10 punktów (35:25).
Start wyścigu jedenastego dał sporo radości gospodarzom, którzy wyszli na podwójne prowadzenie. Niestety Marcel Kajzer dał się minąć świetnie dysponowanym tego dnia: Davidowi Bellego oraz Ijli Czałowowi. O małym rozczarowaniu możemy mówić w kontekście biegu dwunastego. W pierwszym podejściu do tego wyścigu, za dotknięcie taśmy maszyny startowej, został wykluczony Oskar Nocuń. W drugiej próbie rozegrania tej gonitwy na placu boju, ze strony krośnian, pozostał tylko Damian Dróżdż. Po dobrze rozegranym pierwszym łuku, na prowadzenie wysforował się "Wowa" Borodulin. Za jego plecami do mety podążali Damian Dróżdż i Bartosz Tyras. Na ostatnim okrążeniu, przy wyjściu z pierwszego łuku, "panę" złapał reprezentant KSM, czego niestety nie wykorzystał zawodnik PSŻ i wyścig zakończył się rezultatem 4:2. Bieg 13. Nie należał do najbardziej emocjonujących tego dnia. Zawodnicy ustawili się w kolejności tuż po starcie i w niej dojechali do mety na 3:3. Przed biegami nominowanymi, w programach widniał rezultat 45:33.
Oba wyścigi nominowane nie obfitowały w emocje. Widzowie delikatnie podnieśli się z krzeseł jedynie przy okazji rozgrywania wyścigu 14, kiedy to po raz kolejny Vladimir Borodulin, mijał rywali przy dmuchanej bandzie, na wyjściu z pierwszego wirażu. W biegu 15. Para Jakobsen - Borowicz zaspała na starcie, czego efektem była przegrana 1:5 i zmniejszenie przewagi z 12 punktów do 8. 
W ekipie dowodzonej przez Tomasza Bajerskiego, po raz kolejny wyróżniali się: Vladimir Borodulin - zdobywca 14 punktów oraz Mateusz Borowicz i Frederik Jakobsen, którzy przy swoich nazwiskach zgromadzili po 12 "oczek". 
W drużynie prowadzonej przez Stanisława Kępowicza, na słowa uznania zasługują Damian Dróżdż (13 punktów z bonusem) oraz David Bellego (11 punktów z dwoma bonusami). Na pochwałę zasłużył, bardzo szybki tego dnia, Ilja Czałow. 

Oto, co po meczu mieli do powiedzenia trener Bajerski oraz kierownik drużyny krośnieńskiej Robert Finfa:

Tomasz Bajerski (trener Naturalna Medycyna PSŻ Poznań) Dzisiejsza postawa moich zawodników była różna. Na pewno mamy trochę za dużo defektów. W dzisiejszym meczu odstawał Daniel Pytel i Marcel Kajzer. Za chwilkę się spotkamy i porozmawiamy o tym, co się dzieje. Mamy trójkę liderów, którzy tworzą trzon drużyny, jest to: Borowicz, Borodulin i Jakobsen i mogę powiedzieć, że jestem z nich zadowolony. Troszeczkę brakuje nam punktów juniorów. Przemek Liszka dzisiaj zaprezentował się troszeczkę słabiej, natomiast na pochwałę zasługuje Bartek Tyras. Mamy coś pecha do zawodników, którzy jeżdżą jako goście, bo Damian Dróżdż zdobył dzisiaj dużo punktów. Poprzednio w Rawiczu jechał Sebastian Niedźwiedź, który świetnie się spisał w Poznaniu, a w następnych meczach już nie istniał. W kontekście zdobycia punktu bonusowego, będzie ciężko. Wszystko zależy od drugiej linii, jeśli ona pojedzie dobrze to jesteśmy w stanie obronić zdobytą dziś przewagę, ale czeka nas trudna walka.

Robert Finfa (kierownik drużyny KSM Krosno) Wynik jest jaki jest. Dobrze, że zdobyliśmy te 41 punktów, ponieważ będziemy mogli uzyskaną stratę w Krośnie odrobić, o co na pewno będziemy się starać. Do zwycięstwa zabrakło przynajmniej jednego zawodnika. W tym meczu akurat lepiej mógłby się spisać Mariusz Fierlej, który gdyby zdobył z trzy, cztery punktyto mecz byłby bardziej wyrównany. Przyjechaliśmy tutaj wygrać, niestety się nie udało, ale w kwestii bonusu na pewno tanio skóry nie oddamy. 

Naturalna Medycyna PSŻ Poznań (49): 
9. Vladimir Borodulin 14+1 (2*, 3, 3, 3, 3)
10. Marcel Kajzer 4 (3, 1, 0, 0, 0)
11. Mateusz Borowicz 12 (2, 3, 3, 3, 1)
12. Daniel Pytel 2+1 (1*, 1, d, 0)
13. Frederik Jakobsen 12 (3, 3, 3, 3, 0)
14. Bartosz Tyras 2 (1, 0, 1)
15. Przemysław Liszka 3 (2, 0, 1)
Trener: Tomasz Bajerski

KSM Krosno (41): 
1. Mariusz Fierlej 0 (d, 0, -, -)
2. Ilia Czałow 7+2 (1, 2, 2, 1*, 1*)
3. Mariusz Puszakowski 5+1 (0, 2, d, 1*, -, 2)
4. Damian Dróżdż 13+1 (3, 1*, 2, 2, 2, 3)
5. David Bellego 11+2 (2, 2, 2, 2, 1*, 2*)
6. Oskar Nocuń 0 (d, -, t)
7. Adrian Bialk 5+1 (3, 1*, 0, 1)
Trener: Stanisław Kępowicz

Bieg po biegu:
1. Kajzer (70,84), Borodulin, Czałow, Fierlej (d) 5:1
2. Bialk (71,52), Liszka, Tyras, Nocuń (d) 3:3 (8:4)
3. Dróżdż (69,72), Borowicz, Pytel, Puszakowski 3:3 (11:7)
4. Jakobsen (69,12), Bellego, Bialk, Liszka 3:3 (14:10)
5. Borowicz (69,53), Czałow, Pytel, Fierlej 4:2 (18:12)
6. Jakobsen (68,36), Puszakowski, Dróżdż, Tyras 3:3 (21:15)
7. Borodulin (70,00), Bellego, Kajzer, Bialk 4:2 (25:17)
8. Jakobsen (70,50), Czałow, Liszka, Puszakowski (d) 4:2 (29:19)
9. Borodulin (68,90), Dróżdż, Puszakowski, Kajzer 3:3 (32:22)
10. Borowicz (69,31), Bellego, Bialk, Pytel (d) 3:3 (35:25)
11. Jakobsen (70,03), Bellego, Czałow, Kajzer 3:3 (38:28)
12. Borowicz (69,56), Dróżdż, Tyras, Nocuń (t) 4:2 (42:30)
13. Borodulin (69,06), Dróżdż, Bellego, Pytel 3:3 (45:33)
14. Borodulin (69,62), Puszakowski, Czałow, Kajzer 3:3 (48:36)
15. Dróżdż (68,28), Bellego, Borowicz, Jakobsen (1:5) (49:41)

Sędziował: Tomasz Proszowski 
Komisarz toru: Krzysztof Guz
Najlepszy czas: 68,28 s. (Damian Dróżdż, XV. bieg)

Piotr Kaczorek, Krzysztof Gurgurewicz


Sponsorzy klubu
Sponsor Tytularny
Sponsor Strategiczny
Sponsor Premium
Sponsor Główny
Sponsor Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2015 Naturalna Medycyna PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2018 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign