PSZpoznan.com.pl

30.05.2017, źródło: pszpoznan.com.pl

Zwycięstwo Protasiewicza, Skorpiony bez awansu Wychowanek i zarazem zawodnik ekantor.pl Falubazu Zielona Góra, Piotr Protasiewicz, z dorobkiem 12 punktów, zwyciężył w rozgrywanym na poznańskim Golęcinie ćwierćfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski! Na drugim miejscu uplasował się zawodnik toruńskich "Aniołów" Adrian Miedziński, który zgromadził 11 "oczek", a podium uzupełnił zdobywca również 11 punktów Kacper Woryna.

Oprócz wspomnianej trójki, w półfinale IMP zobaczymy także Norberta Kościucha, którego dorobek w tych zawodach wyniósł 11 punktów i pozwolił na zajęcie czwartego miejsca. Prawdopodobnie "Norbi" powiększyłby swoją zdobycz, gdyby nie groźnie wyglądający upadek w biegu dwudziestym. Na szczęście zawodnik pilskiej Polonii skończył z jedynie kilkoma siniakami.
Na piątym miejscu zawody ukończył Szymon Woźniak. Co ciekawe, reprezentant klubu z dolnośląskiego był czwartym zawodnikiem, który zakończył rywalizację z 11 punktami na koncie.
O kolejnych czterech pozycjach zadecydował bieg dodatkowy. W nim, w szranki stanęli: Artur Czaja (Unia Tarnów, pole A), Krzysztof Jabłoński (GTM Start Gniezno, pole B), Jarosław Hampel (ekantor.pl Falubaz Zielona Góra, pole C), Michał Łopaczewski (Kolejarz Opole, pole D). Wyścig wygrał Jarosław Hampel i tym samym zameldował się na szóstej lokacie. Jako drugi na metę wpadł Michał Łopaczewski, co można uznać za sporą sensację, bo przywiózł za sobą drugiego najskuteczniejszego zawodnika Nice 1. Ligi Żużlowej, Artura Czaję. Jako czwarty przyjechał Krzysztof Jabłoński i nie zakwalifikował się do kolejnego etapu rozgrywek.
W ćwierćfinale nie najlepiej zaprezentowali się zawodnicy Naturalnej Medycyny PSŻ Poznań: Daniel Pytel i Mateusz Borowicz. Daniel zdobył 4 punkty i zakończył zawody na dwunastym miejscu, natomiast Mateusz przywiózł do mety 3 "oczka" i został sklasyfikowany na piętnastym miejscu. Po zawodach młodszy z naszych zawodników, uciął sobie dłuższą pogawędkę z trenerem kadry narodowej Markiem Cieślakiem. O czym rozmawiali? Nie wiemy, ale gorąco wierzymy, że udzielone przez "narodowego" wskazówki, przełożą się na jeszcze lepszą dyspozycję "Borówy" w kolejnych spotkaniach.

Klasyfikacja:
1. Piotr Protasiewicz (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) 12 (3, 2, 3, 1, 3)
2. Adrian Miedziński (Get Well Toruń) 12 (3, 2, 3, 2, 2)
3. Kacper Woryna (ROW Rybnik) 11 (0, 3, 2, 3, 3)
4. Norbert Kościuch (Euro Finannce Polonia Piła) 11 (2, 3, 3, 3, w)
5. Szymon Woźniak (Betard Sparta Wrocław) 11 (3, 1, 1, 3, 3)
6. Jarosław Hampel (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) 9+3 (2, 2, 1, 1, 3)
7. Michał Łopaczewski (Stal-Met Kolejarz Opole) 9+2 (1, 3, 1, 3, 1)
8. Artur Czaja (Grupa Azoty Unia Tarnów) 9+1 (3, 1, 3, 0, 2)
----------------
9. Krzysztof Jabłoński (GTM Start Gniezno) 9+0 (1, 2, 2, 2, 2)
10. Artur Mroczka (Grupa Azoty Unia Tarnów) 8 (2, 3, 0, 2, 1)
11. Tomasz Gapiński (Euro Finannce Polonia Piła) 5 (d, 1, 2, 2, d)
12. Daniel Pytel (Naturalna Medycyna PSŻ Poznań) 4 (1, 0, 1, 0, 2)
13. Dominik Kossakowski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 3 (0, 0, 2, 1, 0)
14. Marcin Jędrzejewski (Polonia Bydgoszcz) 3 (2, 1, 0, 0, d)
15. Mateusz Borowicz (Naturalna Medycyna PSŻ Poznań) 3 (1, 0, d, 1, 1)
16. Mikołaj Curyło (Polonia Bydgoszcz) 0 (0, 0, 0, 0, -)
17. Tomasz Orwat (Polonia Bydgoszcz) 0 (0)

Bieg po biegu:
1. Czaja (70,78), Mroczka, Borowicz, Kossakowski
2. Miedziński (69,71), Kościuch, Pytel, Gapiński (d)
3. Protasiewicz (69,16), Hampel, Łopaczewski, Curyło
4. Woźniak (70,13), Jędrzejewski, Jabłoński, Woryna
5. Kościuch (70,22), Protasiewicz, Woźniak, Borowicz
6. Mroczka (68,87), Miedziński, Jędrzejewski, Curyło
7. Woryna (69,47), Hampel, Gapiński, Kossakowski
8. Łopaczewski (70,28), Jabłoński, Czaja, Pytel
9. Miedziński (70,22), Jabłoński, Hampel, Borowicz (d)