PSZ Poznan - żużel na Golęcinie

09.11.2017, źródło: pszpoznan.com.pl

David Bellego nowym zawodnikiem PSŻ Poznań! Nowym zawodnikiem, który w sezonie 2018 będzie bronił barw PSŻ-u Poznań jest David Bellego. Francuz w tym roku był reprezentantem KSM Krosno. Bellego wykręcił średnią na poziomie 2,203, co przyczyniło się do tego, że był ósmym najskuteczniejszym żużlowcem 2. Ligi Żużlowej.

David Bellego urodził się 15 maja 1993 roku w Marmande. Jego największym sukcesem jest brązowy medal podczas Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów w Gustrow w 2013 roku. Rok później David zakwalifikował się do finału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Francuz ostatecznie po trzech rozegranych turniejach zajął trzynaste miejsce.

David od roku 2014 ściga się na polskich ligowych torach. Na początku swojej przygody z naszym krajem podpisał kontrakt z klubem z Ostrowa. Bellego zaliczył pięć występów w barwach Ostrovii, wykręcając średnią na poziomie 1,550. Sezon później nowy nabytek PSŻ Poznań został wypożyczony do Rawicza. Niestety w barwach "Niedźwiadków" Francuz zanotował zaledwie jeden występ. Po jednorocznej przerwie w sezonie 2017 Bellego podpisał kontrakt z KSM Krośnie. Jak się okazało obecny sezon był dla niego przełomowy, ponieważ Francuz został bezapelacyjnym liderem drużyny z Podkarpacia. Bellego w 12 spotkaniach zdobył 136 punktów w 64 startach. Co ciekawe, tylko w dwóch spotkaniach nie osiągnął granicy dziesięciu punktów. W Poznaniu Francuz zdobył jedenaście "oczek" plus dwa bonusy w sześciu startach.

Sezon 2017 w wykonaniu Davida Bellego:
2,203 średnia biegowa
136 punktów
5 bonusów
64 biegi
28 trójek
21 dwójek
10 jedynek
5 zer


Partnerzy klubu
Partner Tytularny
Partner Strategiczny
Partner Premium
Partner Główny
Partner Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2018 IVESTON PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2018 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign