PSZ Poznan - żużel na Golęcinie

12.11.2017, źródło: pszpoznan.com.pl

Trójka "Skorpionów" zostaje! Włodarze PSŻ-u Poznań postanowili przedłużyć kontrakt na następny sezon z trójką zawodników, którzy w tym roku bronili barw zespołu ze stolicy Wielkopolski. W sezonie 2018 Skorpionami pozostaną Władymir Borodulin, Daniel Pytel oraz Mateusz Borowicz.

Pierwszym zawodnikiem był Władymir Borodulin. Rosjanin w zeszłym sezonie miał drugą średnią biegową w drużynie, która wyniosła 1,873. Należy jednak pamiętać o fakcie, iż pod koniec sezonu "Wowie" zaczęły doskwierać urazy, które nie pozwoliły mu jeździć w pełnej dyspozycji. Z pewnością to przyczyniło się do delikatnie gorszej końcówki sezonu. Władymirowi życzymy samych takich występów jak przeciwko KSM Krosno w Poznaniu, kiedy to Rosjanin zaliczył płatny komplet.


Na pozostanie w stolicy Wielkopolski zdecydował się również Daniel Pytel. Kapitan "Skorpionów" chciałby się przede wszystkim zrehabilitować po średnio udanym sezonie 2017, kiedy to wykręcił średnią na poziomie 1,322. W żadnym meczu nie udało mu się osiągnąć poziomu dwucyfrówki. Jednak Daniel zapewnia, że wyciągnął już odpowiednie wnioski i wierzy  mocno w fakt, że przyszłoroczne rozgrywki będą zdecydowanie lepsze. Ciekawe jest to, że jeśli Daniel zaliczy trzy występy w roku 2018 dla PSŻ Poznań to stanie się zawodnikiem z największą liczbą meczy w barwach klubu z Warmińskiej 1.


Kontrakt na sezon 2018 podpisał również tegoroczny krajowy lider poznaniaków. Mowa oczywiście o Mateuszu Borowiczu, który osiągnął średnia biegową 1,795. "Borówa" był w tym roku najbardziej zapracowanym "Skorpionem", 23-letni zawodnik wystąpił w aż 73 biegach. Na uwagę zasługuje bardzo wysoka średnia na torze w Poznaniu, która wynosi 2,143. Sam Mateusz jak i włodarze poznańskiego klubu wiedzą, że stać go na jeszcze lepszy wynik.


Partnerzy klubu
Partner Tytularny
Partner Strategiczny
Partner Premium
Partner Główny
Partner Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2018 IVESTON PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2018 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign