PSZ Poznan - żużel na Golęcinie

12.11.2017, źródło: pszpoznan.com.pl

Matej Kus w Poznaniu! Nowym zawodnikiem, który w sezonie 2018 będzie występował w PSŻ Poznań jest Matej Kus. Czech w dalszym ciągu jest jedną z bardziej znanych twarzy żużla u naszych południowych sąsiadów.

Matej Kus urodził się 11 lipca 1989 roku Pilznie. Karierę rozpoczął w 2004 roku w praskim Olimpie. Przygodę z polskimi klubami zaczął od sezonu 2007, kiedy to podpisał kontrakt w Lublinie. Rok później zaliczył epizod w drugoligowym Speedway Równe. Sezon 2009 to sensacyjny kontrakt Czecha z klubem z Torunia. Matej na ekstraligowych torach wykręcił średnią biegową 1,286. Najwięcej spotkań w jednym sezonie Kus zaliczył w Gdańsku w roku 2010, wówczas w barwach klubu znad morza pojawił się 19. razy. Od kolejnego sezonu występy tego sympatycznego Czecha na polskiej ziemi to były raczej pojedyncze epizody. Kus przez dwa lata miał podpisany kontrakt z klubem z Krakowa, międzyczasie zaliczył jeden występ w Toruniu, by przez dwa kolejne sezony zadomowić się w Gnieźnie. W obecnym sezonie Matej również miał podpisany kontrakt w mieście pierwszej stolicy Polski, niestety kontuzja sprawiła, że nowy nabytek poznańskiego klubu nie pojawił się ani razu w barwach "Orłów".

Jeśli chodzi o indywidualne osiągnięcia Matej Kusa, to na samym początku należy powiedzieć o sześciu występach w zawodach z cyklu Grand Prix. Czech zdobył w nich siedem punktów. Największym sukcesem Mateja, wydaje się być sezon 2008, kiedy to zawodnik z Pilzna, zajął szóste miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów oraz czwartą lokatę w Indywidualnych Mistrzostwach Europy.Partnerzy klubu
Partner Tytularny
Partner Strategiczny
Partner Premium
Partner Główny
Partner Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2018 IVESTON PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2018 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign