PSZ Poznan - żużel na Golęcinie

09.04.2018, źródło: Nie tylko liga - Skorpiony startowały za

Nie tylko liga - Skorpiony startowały za granicą Weekend dla kibiców PSŻ upłynął przede wszystkim pod znakiem niedzielnego spotkania ligowego Skorpionów z OK Kolejarzem Opole. Dwóch zawodników zakontraktowanych w poznańskim klubie wystąpiło jednak w innych zawodach.

Matej Kus sobotę spędził na swoim domowym stadionie - Markecie. W Pradze rozegrano turniej Prague Open, którego stawką była nominacja na rezerwę toru w Grand Prix Czech. Matej zakończył fazę zasadniczą z jedenastoma punktami na piątym miejscu, o włos przegrywając udział w finale zawodów z Eduardem Krcmarem. Turniej z kompletem punktów wygrał Josef Franc, a za nim do mety finałowego biegu przyjechali Hynek Stichauer, wspomniany Krcmar oraz Zdenek Holub.

Podczas gdy na Golęcinie kibice oglądali zmagania ligowe Ivestonu PSŻ Poznań, w niemieckim Herxheim barw gospodarzy bronił w towarzyskim czwórmeczu Max Dilger. Skorpion poprowadził reprezentację naszych zachodnich sąsiadów do zwycięstwa, uzyskując w pięciu biegach 14 punktów (jedynie raz musiał uznać wyższość Kaspera Andersena). Drużyna niemiecka, w składzie której oprócz Dilgera znaleźli się Erik i Mark Rissowie oraz znany poznańskim kibicom z ubiegłorocznego występu na Golęcinie podczas IMŚJ Lukas Fienhage, zebrali w sumie 47 oczek, o cztery punkty wyprzedzając Duńczyków. Na trzecim miejscu z 23 punktami uplasowali się Szwedzi, a jedynie siedem oczek zarobili Brytyjczycy.


Partnerzy klubu
Partner Tytularny
Partner Strategiczny
Partner Premium
Partner Główny
Partner Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2019 POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2019 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign