PSZ Poznan - żużel na Golęcinie

10.04.2018, źródło: informacja własna

Kajzer otarł się o awans We wtorek na stadionie przy ulicy Warmińskiej 1 odbył się turniej eliminacyjny Złotego Kasku. Udział w nim wzięło trzech reprezentantów miejscowego klubu.

Najlepiej spośród trzech Skorpionów spisał się kapitan drużyny, Marcel Kajzer. W pięciu startach zebrał dziewięć punktów, co dało mu siódme miejsce. Zaledwie jednego oczka zabrakło mu do udziału w biegu dodatkowym, którego stawką była rola rezerwowego w finale Złotego Kasku.

Tylko jedno oczko zapisał na swoje konto Mateusz Borowicz. Zmagający się z problemami sprzętowymi podczas wtorkowych zawodów jeździec Ivestonu PSŻ Poznań, wycofał się z udziału w ostatnim biegu.

Jego miejsce na torze w dziewiętnastym wyścigu zajął Michał Łopaczewski. Niestety, został wykluczony za przekroczenie czasu 2 minut. Wcześniej pojechał w biegu 17., w którym przyjechał do mety na trzecim miejscu.

Awans do finału uzyskali Janusz Kołodziej, Maksym Drabik, Norbert Kościuch i Bartosz Smektała, a rezerwowym będzie Kacper Woryna.


Wyniki:

1. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)- 14 (3,3,2,3,3)
2. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) - 13 (3,2,3,3,2)
3. Norbert Kościuch (Orzeł Łódź) - 12 (0,3,3,3,3)
4. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) - 12 (2,3,3,2,2)
----------
5. Kacper Woryna (ROW Rybnik) - 10+3 (2,2,2,2,2) - rezerwowy
----------
6. Damian Dróżdż (Betard Sparta Wrocław) - 10+2 (2,1,3,2,2,2)
7. Marcel Kajzer (Iveston PSŻ Poznań) - 9 (3,3,1,1,1)
8. Sebastian Niedźwiedź (Falubaz Zielona Góra) - 6 (3,0,d,0,3)
9. Robert Miśkowiak (Orzeł Łódź) - 6 (1,1,1,3,0)
10. Daniel Jeleniewski (Speed Car Motor Lublin) - 6 (d,2,2,1,1)
11. Daniel Kaczmarek (Get Well Toruń) - 5 (d,2,0,0,3)
12. Artur Czaja (ROW Rybnik) - 5 (1,1,1,2,0)
13. Sebastian Ułamek (OK Kolejarz Opole) - 4 (2,d,2,d,-)
14. Rafał Karczmarz (Cash Broker Stal Gorzów) - 3 (1,1,0,d,1)
15. Oskar Polis (OK Kolejarz Opole) - 2 (1,d,1,-,-)
16. Mateusz Borowicz (Iveston PSŻ Poznań) - 1 (0,d,0,1,-)
17. Michał Łopaczewski (Iveston PSŻ Poznań) - 1 (1,-)
18. Wiktor Trofimow jr (Fogo Unia Leszno) - 1 (1,w,w)

Po zawodach powiedzieli:

Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno): Cieszę się bardzo z awansu i stylu w jakim go wywalczyłem. Bardzo dobrze wychodziłem spod taśmy, a później dowoziłem te punkty do mety. Teraz finał w Pile, w którym chcę jak najlepiej wypaść, ale nie ma też sensu wybiegać zbyt daleko w przyszłość, bo czas sam pokaże na co mnie stać. Wiadomo, że każdy jeździ po to żeby wygrywać, ale nie nastawiam się jakoś szczególnie na walkę o Grand Prix. Jak się dostanę, to się dostanę, jak nie, to nie.

Daniel Kaczmarek (Get Well Toruń): Niestety wynik jest, jaki każdy widzi. Nie mogliśmy odpowiednio dopasować motocykla i cały czas w tym sprzęcie dokonywaliśmy korekt. Dopiero na ostatni bieg trafiliśmy we w miarę odpowiednie przełożenia, choć to i tak nie było jeszcze to, czego bym chciał. Szkoda, że zawody były opóźnione. Tor był dobrze przygotowany do zawodów, ale, z tego co się orientuję, ktoś zapomniał zakręcić jakiś zawór i stało się, jak się stało. Nikt tego specjalnie nie zrobił i nie jest to też na pewno wina gospodarzy. 

Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno): Jestem zadowolony ze swojej dzisiejszej postawy i awansu do finału. Po to się w tych półfinałach jeździ (śmiech). Niestety do domu wracamy z odrobinę spuszczonymi głowami, bo po pierwszym wyścigu zatarł się mój silnik, więc teraz już tak naprawdę nie cieszymy się z awansu tylko myślimy co zrobić, żeby ten silnik był gotowy na ligę. W finale, pomimo tego, że teraz priorytetem są dla mnie Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów, a nie Grand Prix, na które liczę, że przyjdzie czas, to chcę się pokazać z dobrej strony. 


Wypowiedzi: Piotr Kaczorek


Partnerzy klubu
Partner Tytularny
Partner Strategiczny
Partner Premium
Partner Główny
Partner Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2019 POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2019 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign