PSZ Poznan - żużel na Golęcinie

12.04.2018, źródło:

Pierwszy wyjazd w sezonie [zapowiedź meczu z Krosnem] Po porażce na własnym torze z OK Kolejarzem Opole żużlowcy Iveston PSŻ Poznań pałają żądzą rehabilitacji. W najbliższą niedzielę będzie do tego okazja - pojedynek wyjazdowy w Krośnie.

W składzie Skorpionów trener Tomasz Bajerski dokonał tylko dwóch kosmetycznych zmian. Po pierwsze zamienił juniorów miejscami - Kevin Fajfer pojedzie z numerem szóstym, a Mateusz Adamczewski z siódmym. Z kolei w duecie Borowicz-Borodulin "Wowa" został prowadzącym parę. W awizowanym składzie znaleźli się też David Bellego, Marcel Kajzer i Frederik Jakobsen. Dla Francuza będzie to powrót na dobrze mu znany krośnieński tor, na którym w ubiegłym roku trenował jako reprezentant miejscowego klubu.

Wilki zmuszone zostały do zmiany kadrowej - Mikkel B. Andersen, który w meczu otwarcia w Rawiczu zdobył pięć oczek, ma na niedzielę zaplanowany mecz Championship w barwach Redcar Bears (którego barw broni też zawodnik PSŻ Matej Kus). Jego miejsce zajmie Stanisław Burza, który w parze pojedzie z Marcinem Rempałą. Drugą seniorską parę stanowić będą Mariusz Puszakowski i Patrick Hansen, natomiast z juniorami w pierwszej fazie zawodów pojedzie Ilia Czałow. Rosjanin dobrze jest znany poznańskiej publiczności - to właśnie w czarno-żółtych barwach debiutował na polskich torach w 2011 roku. Spośród młodzieżowców gospodarze ujawnili tylko jedno nazwisko - z czternastką na plastronie wystąpi Kamil Kiełbasa.

Obie drużyny przystępują do spotkania po porażce - Skorpiony uległy OK Kolejarzowi Opole 43:47, natomiast drużyna KSM Krosno przegrała w Rawiczu 39:51. Najjaśniejszymi punktami rywali PSŻ w pierwszym meczu byli Czałow i Puszakowski, którzy zdobyli odpowiednio 13 i 12 punktów.

Iveston PSŻ Poznań
1. David Bellego
2. Marcel Kajzer
3. Władimir Borodulin
4. Mateusz Borowicz
5. Frederik Jakobsen
6. Kevin Fajfer
7. Mateusz Adamczewski

KSM Krosno
9. Marcin Rempała
10. Stanisław Burza
11. Patrick Hansen
12. Mariusz Puszakowski
13. Ilja Czałow
14. Kamil Kiełbasa

Początek meczu: godz. 15:00 (1. bieg: 15:15)
Sędzia: Piotr Nowak
Komisarz toru: Tomasz Welc


Partnerzy klubu
Partner Tytularny
Partner Strategiczny
Partner Premium
Partner Główny
Partner Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2019 POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2019 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign