PSZ Poznan - żużel na Golęcinie

23.04.2018, źródło: informacja własna

"Muszę popracować nad startami" W ostatnim spotkaniu ze Speedway Stalą Rzeszów, Frederik Jakobsen zdobył 6 punktów i 1 bonus. Po meczu "Fred" udzielił nam krótkiego wywiadu na temat swojej formy w tym sezonie.

Piotr Kaczorek: Frederik, jak oceniasz swoją postawę w tym sezonie? Nie jesteś zawiedziony swoimi wynikami w tym sezonie szczególnie na torze w Poznaniu? W meczu z OK Kolejarzem Opole zaledwie 7, a dzisiaj 6 punktów. 

Frederik Jakobsen (zawodnik IVESTON PSŻ Poznań): Tak, jestem. Miewam przebłyski bardzo dobrej jazdy, ale generalnie jest średnio. Wiesz, czuję, że mam tą samą, czy nawet lepszą prędkość niż w poprzednim sezonie, ale niestety kompletnie źle wychodzę spod taśmy, np. dzisiaj przegrałem wszystkie momenty. Kiedy przegram start, to muszę walczyć o jakieś punkty na dystansie, a to niezwykle trudne. Tak, jak powiedziałem - mam znakomitą prędkość, jeżdżę na bardzo szybkim, nowym silniku, ale niestety musimy jeszcze popracować nad kilkoma sprawami, w tym szczególnie nad wyjściami spod taśmy. W momencie, gdy zacznę wygrywać starty, to zacznę również wygrywać biegi.

A jako drużyna cieszycie z się dzisiejszego remisu, czy raczej żałujecie, że nie udało się wygrać?

Jest w porządku. Trochę się pogubiliśmy w ostatnich biegach, a ja w swoim ostatnim biegu też popełniłem błąd. Oczywiście, chcieliśmy wygrać to spotkanie, ale to jest żużel i tutaj wszystko może się zdarzyć.

A propos ostatnich biegów. Skąd bierze się Twoja słaba dyspozycja biegach nominowanych? Prawie zawsze, nieważne jak jechałeś wcześniej w spotkaniu, w biegu 14. lub 15. jesteś bezbarwny.

Zgadza się. Wiem o tym i uważam to za mój główny problem. W miarę trwania zawodów tor staje się twardszy i odrobinę wyślizgany. Przez to jest tylko jedna optymalna ścieżka dojazdu do pierwszego łuku. Jeśli przegrasz start, to do niej nie dojedziesz, a co za tym idzie, będzie Ci dużo ciężej zdobyć jakieś punkty na dystansie. Dlatego tak, jak mówiłem - muszę porządnie popracować nad swoimi startami. 

Na koniec nie sposób jest o to nie zapytać, bo to naprawdę rzadka sytuacja. Przydarzyło Ci się lub byłeś świadkiem czegoś takiego, co przytrafiło się dziś Gregowi Hancockowi? 

Nie, chyba nie. Nie przypominam sobie. Nie słyszałem do końca o co chodziło. Wiem tylko tyle, że Greg nie mógł jechać z powodu jakichś problemów z dokumentami. To trochę nieprofesjonalne. Na pewno nie pomogło to rzeszowskiej ekipie, ale nam oczywiście tak. Gdyby jechali z Gregiem byliby dużo mocniejsi. Na pewno to się przyczyniło do dzisiejszego wyniku. 

Dziękuję za rozmowę, powodzenia w kolejnych spotkaniach!

Dzięki!

Partnerzy klubu
Partner Tytularny
Partner Strategiczny
Partner Premium
Partner Główny
Partner Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2019 POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2019 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign