PSZ Poznan - żużel na Golęcinie

06.05.2018, źródło: sportowefakty.wp.pl

"Scorpio Maurus Ultras rosną w siłę" - WP SF Iveston PSŻ Poznań w swoim drugim sezonie po reaktywacji przyciąga coraz więcej kibiców. Wśród nich jest grupa tych najbardziej zagorzałych - Scorpio Maurus Ultras. Wszystko wskazuje, że w Rawiczu pojawi się rekordowa liczba poznańskich fanów.

Iveston PSŻ Poznań szturmem wszedł do poznańskiego sportu. Działania marketingowe klubu powodują, że na Golęcinie pojawia się coraz więcej kibiców. Natomiast odpowiednio zbilansowana drużyna w każdym spotkaniu zapewnia duże emocje, która rozkochuje w sobie fanów ze stolicy wielkopolski.

W Poznaniu jednak już od 2008 roku funkcjonuje grupa Scorpio Maurus Ultras. W swoich szeregach zrzesza ona najbardziej zagorzałych fanów Skorpionów, którzy na słynnym poznańskim sektorze "Pod Zegarem" dbają o żywiołowy doping w każdym domowym spotkaniu Ivestonu PSŻ Poznań. Dodatkowo, ultrasi z Poznania coraz liczniej pojawiają się na meczach wyjazdowych swojej ekipy.

Już w ostatnim meczu z Polonią Bydgoszcz, Skorpiony żywiołowo wspierało kilkudziesięciu fanów. Czy w Rawiczu ten wynik zostanie pobity? - Wyjazd nie jest organizowany na zapisy, więc ciężko określić czy pojedzie dwadzieścia osób czy dwie. Jadąc do Bydgoszczy też nie znaliśmy liczby kibiców udających się na wyjazd. W zeszłym roku w Rawiczu było nas całkiem sporo i mamy nadzieję, że pomimo długiego weekendu majowego i w tym, stawimy się tam w dobrej liczbie - mówi Magdalena Krajewska ze Scorpio Maurus Ultras.

Poznań to jeden z tych ośrodków żużlowych, do którego zjeżdżają się sympatycy "czarnego sportu" z całej Polski. W stolicy Wielkopolski nie brakuje rodowitych zielonogórzan, gorzowian, bydgoszczan czy leszczynian przyjeżdżających do większego miasta w celu dalszej edukacji lub "za pracą". Dlatego w Poznaniu nie jest trudno o modę na żużel. Jednak coraz większa liczba kibiców nie przekłada się na mocniejszą grupę ultrasów.

- Niestety, wzrost kibiców nie przekłada się na wzrost ultrasów w naszej grupie. Dążymy jednak do tego, aby nasza grupa z meczu na mecz stawała się liczniejsza i przede wszystkim głośniejsza - mówi przedstawicielka grupy poznańskich kibiców.

Wydaje się jednak, że działania klubu skierowane na pozyskanie nowych kibiców (z naciskiem na tych najmłodszych oraz mieszkańców aglomeracji poznańskiej) może pomóc Scorpio Maurus Ultras przyciągnąć tych najbardziej oddanych. Czy klub jak i kibice planują jakieś wspólne działania?

- Nasze działania są... nasze. Z klubem staramy się dogadywać i ustalać pewne kwestie związane z dopingiem, ale koordynujemy się sami. Ze względu na ciągle małą liczebność naszej grupy, klub wspiera również zorganizowane wyjazdy kibiców - mówi Krajewska. - Nas przede wszystkim interesuje współpraca w kwestii jak najlepszego dopingu na Golęcinie i nad tym cały czas pracujemy z przedstawicielami PSŻ. Ze swojej strony, zapraszam do sektora "Pod Zegar" wszystkich tych, którzy bawić się razem z nami i przede wszystkim z całych sił wspierać Skorpiony - zachęca przedstawiciela Scorpio Maurus Ultras.

Partnerzy klubu
Partner Tytularny
Partner Strategiczny
Partner Premium
Partner Główny
Partner Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2019 POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2019 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign