PSZ Poznan - żużel na Golęcinie

14.05.2018, źródło: informacja własna

Trenerzy po debrach wielkopolski Na konferencji prasowej po meczu IVESTON PSŻ Poznań - MDM Komputery Ostrovia Ostrów Wlkp. (41:49) głos zabrali trenerzy obu ekip - Tomasz Bajerski i Mariusz Staszewski

Mariusz Staszewski (trener MDM Komputery Ostrovia Ostrów Wlkp.): Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się wygrać. Przejęliśmy inicjatywę na początku meczu i nie oddaliśmy jej do samego końca. Szkoda troszkę biegów nominowanych, ale wiadomo, że to ciśnienie już trochę z zawodników zeszło, bo wiedzieliśmy, że mecz jest wygrany. Jestem zadowolony ze wszystkich swoich zawodników. Wiadomo, że to Nicolai i Bjarne ciągnęli wynik, ale zarówno Zbychu (Suchecki - dop. red.), którego był to pierwszy mecz w tym sezonie, jak i Patryk Dolny zrobili swoje jako doparowi. Juniorzy także pojechali dobrze. Wygrali wyscig młodzieżowy. Widać u nich progres, w porównaniu do poprzedniego sezonu. Jedynym problemem jest to, że mają trochę daleko na treningi, dlatego mam ich rzadziej niż pozostałych zawodników. Szczególnie Marcela, który ma drobne problemy w szkole. Potencjał jest w nich duży i na pewno stać ich na zwycięstwa nie tylko z juniorami, ale również z seniorami. Jeśli będą pracować, bo przede wszystkim to właśnie jest potrzebne, to myślę, że będzie dobrze, bo potencjał na pewno w nich jest.

Tomasz Bajerski (trener IVESTON PSŻ Poznań): Gratuluję zwycięstwa drużynie z Ostrowa i cóż mogę więcej powiedzieć? Pomimo, że na treningu spisywał się naprawdę dobrze, to kolejny raz zawiódł Mateusz Borowicz. Mój błąd, że dostał kolejną szansę. Oprócz Mateusza, to naszą największą bolączką są cały czas młodzieżowcy. Nie zdobyli dzisiaj żadnego punktu, a to, że mają w programie dwa punkty, to tylko dlatego, że raz jechali ze sobą i później jechali w trójkę. Z reszty drużyny mogę być zadowolony. Fryderyk (Jakobsen - dop. red.) po zmianie motocykla na dwa ostatnie biegi spisywał się lepiej, także w jakimś małym stopniu się zrehabilitował, ale niestety to wciąż za mało. Na pewno coś ze składem będzie się działo, bo tak już dłużej by nie może. Co dokładnie, to już zobaczymy. 

Zebrał: Piotr Kaczorek

Partnerzy klubu
Partner Tytularny
Partner Strategiczny
Partner Premium
Partner Główny
Partner Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2019 POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2019 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign