PSZ Poznan - żużel na Golęcinie

14.05.2018, źródło: informacja własna

Tomasz Bajerski: "Przepraszam kibiców" Niedzielne spotkanie z MDM Komputery Ostrovią Ostrów Wielkopolski było szóstym spotkaniem z rzędu, w którym "Skorpiony" nie odniosły zwycięstwa na domowym owalu. O braku atutu własnego toru, o słabej dyspozycji Mateusza Borowicza i o perspektywach na walkę o fazę play-off opowiedział dziennikarzom trener IVESTON PSŻ Poznań Tomasz Bajerski.

- Zważywszy na wszystkie wyniki PSŻ w tym sezonie jak może Pan opisać dotychczasowe występy Pana drużyny?
- Słabo, zdecydowanie słabo. Liga jest naprawdę mocna - jest dużo dobrych, klasowych zawodników. Niestety drużyna jeździ bardzo nierówno i ciężko wskazać tego przyczynę. Trenujemy, robimy wszystko jak należy, a niestety nie wychodzi i drużyna jedzie naprawdę słabo. Zawsze ktoś nas zawiedzie. Dzisiaj z seniorów zawiódł Mateusz (Borowicz - dop. red.), który nie zdobył punktów i Frederik (Jakobsen - dop.red.). Może się troszeczkę Jakobsen zrehabilitował w tym ostatnim biegu, ale to już było za późno. No i największym problemem cały czas juniorzy. Juniorzy, juniorzy i jeszcze raz juniorzy.

- Jeśli chodzi o Borowicza, to z czego to może wynikać?
- Ciężko jest na ten moment cokolwiek powiedzieć. Silniki ma bardzo dobre, świeżo po remoncie. Na treningu było to widać - wygrywał z "Wową", czy Davidem (Bellego - dop. red.). W meczu już niestety nie wyglądało to tak dobrze. Chyba to problem mentalny, a nie sprzętowy. 

- Patrząc na obecną formę między innymi właśnie Mateusza - planuje trener jakieś zmiany w kolejnych spotkaniach?
- Do tych kolejnych spotkań mamy jeszcze trochę czasu, ale muszę przyznać, że już przed tym meczem były jakieś zmiany brane pod uwagę. Był trening czwartkowy, piątkowy. Przyjechał m.in. Sebastian Niedźwiedź. Też jeździł dobrze, ale jednak na starcie dużo lepszy był Mateusz, dlatego to niego wybrałem do składu. Mój błąd. Przyznaję się do tego i przepraszam kibiców. Co do kolejnych meczy - zobaczymy co się wydarzy.

- To może są jakieś plusy w zespole? 
- Plusy? Plusy są takie, że moi zawodnicy jadą do końca. Walczą i nie oddają pola. Myślę, że tymi ostatnimi biegami, tą walką na torze zaskarbili serca kibiców, a ci dadzą nam jeszcze szansę.

- Były głosy, że ten mecz jest podtrzymaniem szans na udział PSŻ w fazie play-off. Zgodzi się Pan?
- Tak, zgodzę. Ta przegrana boli podwójnie, bo przydarzyła się na własnym torze. Mamy świadomość, że ciężko się będzie dostać do fazy play-off, ale nie poddajemy się i jedziemy dalej. Mamy jeszcze kilka meczy i nie jest wcale powiedziane, że nie wygramy w Ostrowie, czy gdzieś indziej. Wiemy, że będzie ciężko, ale mam nadzieję, że zawodnicy ustabilizują w końcu swoją formę i wygramy któreś ze spotkań na wyjeździe. 

- Jeśli mowa o meczach na wyjeździe, to nie sposób nie zapytać o ewentualną walkę o punkt bonusowy w Ostrowie. 8 punktów, to z pozoru niewielka zaliczka ostrowian, ale trzeba też pamiętać, że drużyna ostrowska u siebie raczej nie przegrywa. 
- No tak. Zobaczymy jak to będzie. Na pewno nie poddajemy się, nie składamy broni i będziemy walczyć do samego końca.

- To był szósty z rzędu na torze przy Warmińskiej bez zwycięstwa poznańskiej drużyny. Sugeruje to, że PSŻ zdecydowanie nie ma atutu własnego toru, a bez tego ciężko rozmawiać o zwycięstwach na wyjeździe, czy walce o fazę play-off.
- Niestety ma Pan rację, ale nie możemy tłumaczyć się torem. Od pierwszego spotkania z nim nie kombinujemy. Tor jest bardzo dobrze przygotowany. Proszę spojrzeć na dzisiejsze czasy. Przez całe zawody były w zasadzie takie same, nie było jakichś wielkich różnic. Były one minimalne, a to świadczy o tym, że tor był przygotowany idealnie. Starty były w miarę dobre, ale popełniliśmy trochę błędów na trasie. Cóż, Ostrovia jest naprawdę mocną drużyną i to ona dziś niestety wygrała.

Zebrał: Piotr Kaczorek

Partnerzy klubu
Partner Tytularny
Partner Strategiczny
Partner Premium
Partner Główny
Partner Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2019 POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2019 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign