PSZ Poznan - żużel na Golęcinie

14.05.2018, źródło: informacja własna

Nicolai Klindt: "Prędkość przyszła sama" Nicolai Klindt wywalczył w niedzielnym meczu 14 punktów, a jego jedynym pogromcą okazał się David Bellego. Był to najlepszy występ trzydziestolatka w tym sezonie. Jak przyznał po meczu, był to jego pierwszy mecz w tym sezonie, w którym czuł się szybki.

- Piotr Kaczorek (pszpoznan.com.pl): Nicolai, znakomity występ w twoim wykonaniu, otarłeś się dzisiaj o komplet punktów.
- Nicolai Klindt (zawodnik MDM Komputery Ostrovia Ostrów Wlkp.): Tak, zgadza się. Czuję się z tym bardzo dobrze i jestem bardzo szczęśliwy. Po pierwsze dlatego, że wygraliśmy, a po drugie dlatego, że dla mnie osobiście było to najlepsze spotkanie w tym sezonie. Jeśli mam być szczery, to trochę się męczyłem we wcześniejszych meczach, szczególnie na własnym torze. Czułem, że nie jestem wystarczająco szybki. Okazało się, że wystarczyło być cierpliwym i prędkość przyszła. Bardzo dobrze jest zaliczyć taki występ. Mam nadzieję, że tak samo dobrze pojadę w Rawiczu. 

- A propos meczu w Rawiczu. Jak pewnie wiesz istnieje możliwość, że przyjdzie Ci rywalizować z zawodnikami ekstraligowymi takimi, jak Bartosz Smektała, czy Dominik Kubera. Z pewnością o wygraną będzie bardzo ciężko.
- Tak, zdecydowanie. Wszystko zależy od tego jakimi jadą zawodnikami. Myślę, że fajnie, że wystawili swój najmocniejszy skład przeciwko Stali Rzeszów. Szkoda, że nie wygrali. (śmiech) Łatwiej będzie jeśli z nich nie skorzystają, ale tak naprawdę nie ma znaczenia, kto znajdzie się w składzie. Tak, czy siak, musimy tam jechać i wygrać. To będzie ważny mecz dla nas.

- Jest to według ciebie sprawiedliwe, że Kolejarz może sobie brać z Unii na wybrane spotkania poszczególnych zawodników?
- Myślę, że to bardzo fajne, że Kolejarz może brać do składu na najtrudniejsze mecze tych zawodników tak, jak zrobili to chociaż w meczu z Rzeszowem, ale uważam, że nie jest to do końca fair wobec zawodników Kolejarza. nie jest to sprawiedliwe, że tylko Kolejarz bierze zawodników z Unii. Przykładowo Ricky Wells, mój dobry znajomy z toru, powinien mieć możliwość jazdy w barwach Unii jeśli któryś z jej zawodników odniesie kontuzję. Uważam, że ta możliwość wymiany powinna być obustronna i obecne rozwiązanie nie jest najlepsze.

Rozmawiał: Piotr Kaczorek

Partnerzy klubu
Partner Tytularny
Partner Strategiczny
Partner Premium
Partner Główny
Partner Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2019 POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2019 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign