PSZ Poznan - żużel na Golęcinie

23.05.2018, źródło:

Jakobsen i Bellego w składach na Speedway of Nations Dwaj żużlowcy Iveston PSŻ Poznań znaleźli się w składach swoich reprezentacji na Speedway of Nations. Mowa o Frederiku Jakobsenie i Davidzie Bellego.

Nominacja dla Davida nie jest zaskoczeniem - wraz z Dimitrim Berge był on murowanym faworytem do składu reprezentacji Francji, co udowodnił w niedawnych eliminacjach do Grand Prix 2019. Rezerwowym w drużynie Trójkolorowych będzie Gaetan Stella.

Rolę młodzieżowca w drużynie duńskiej pełnić będzie Frederik Jakobsen. Będzie on alternatwą dla Michaela Jepsena Jensena i Kennetha Bjerre. Fredka już w ubiegłym roku był rezerwowym w reprezentacji kraju Hamleta w Drużynowym Pucharze Świata, który w tym roku został zastąpiony rozgrywkami Speedway of Nations.

Duńczycy pojadą w pierwszym półfinale, który odbędzie się w Teterow. Oprócz nich wystartują tam Niemcy, Amerykanie, Ukraińcy, Rosjanie, Słoweńcy i Łotysze. Francuzi udadzą się do Manchesteru, gdzie zmierzą się z Brytyjczykami, Czechami, Finami, Szwedami, Włochami i Australijczykami. Finały odbędą się we Wrocławiu w dniach 8-9 czerwca. Wystartują w nich Polacy oraz po trzy najlepsze drużyny z półfinałów.


Partnerzy klubu
Partner Tytularny
Partner Strategiczny
Partner Premium
Partner Główny
Partner Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2019 POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2019 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign