PSZ Poznan - żużel na Golęcinie

26.05.2018, źródło: informacja własna

Czas na rewanż w Ostrowie! [zapowiedź] Już w najbliższą niedzielę, drużyna IVESTON PSŻ Poznań wybierze się w podróż do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie stoczy pojedynek z miejscową MDM Komputery Ostrovią, tym samym rozpoczynając awansem rundę rewanżową. Oprócz dwóch punktów do ligowej tabeli, zespoły będą walczyć o punkt bonusowy. Zdecydowanie bliżej niego jest drużyna gospodarzy, która wygrała na Golęcinie 41:49.

Trener gospodarzy Mariusz Staszewski zdecydował się na zmiany w ustawieniu swojej drużyny względem ostatnich spotkań. Szansę debiutu dostanie w niedzielę Brytyjczyk francuskiego pochodzenia, Adam Ellis. O kolejnej szansie można natomiast mówić w kontekście Kamila Brzozowskiego, który stracił miejsce w składzie na kilka spotkań, na rzecz Zbigniewa Sucheckiego. Kibice, którzy odwiedzą stadion przy ul. Piłsudzkiego nie ujrzą, jak dotąd, niepokonanego na domowym owalu, Bjarne Pedersena oraz wychowanka pilskiej Polonii, Patryka Dolnego. 

Roszad w awizowanym zestawieniu dokonał także trener gości, Tomasz Bajerski. Po kilku słabszych występach miejsce w składzie stracił Mateusz Borowicz, a szansę do zaprezentowania się ostrowskim kibicom ma otrzymać Michał Łopaczewski. "Ma", bo jak przyznał w rozmowie z nami trener IVESTON PSŻ, ostateczną decyzję podejmie dopiero w sobotę - Decyzję miałem podjąć po piątkowym treningu punktowanym w Gnieźnie, ale sparing zweryfikował prognozy. Mateusz jechał bardzo dobrze, minął Mirka Jabłońskiego "na trasie", prowadził w biegu z Marcinem Nowakiem i Jurą Pavlicem, będąc na dodatek chory. Ogólnie jechał dzisiaj bardzo dobrze, ale wiemy, że na poprzednim treningu "Borówa" też jechał bardzo dobrze, a w meczu nie zdobył punktu. Zastanawiam się jeszcze co zrobić. - podsumował trener Tomasz Bajerski.

Nie wiadomo jeszcze jak będzie wyglądała formacja młodzieżowa poznańskiej drużyny, bowiem dwa dni przed meczem do zespołu dołączył wychowanek leszczyńskiej Unii, Marek Lutowicz. Z miejsca stał się kandydatem do siódemki, nie ułatwiając tym samym trenerowi decyzji odnośnie składu na mecz - Sporo szans otrzymał Kevin, ale jeszcze nie wiem, czy pojedzie w niedzielę, czy nie. Na pewno w składzie nie pojawi się Mateusz Adamczewski. Co do pozostałej trójki, to myślę, że przy ich jeździe i poziomie umiejętności, nie ma to wielkiego znaczenia, który z nich pojedzie, bo po prostu ich możliwości są podobne. Trzeba mieć tylko nadzieję, że któryś z nich w końcu odpali. - zakończył były żużlowiec. 

Dzięki współpracy poznańskiego klubu z Biurem Podróży OSKAR, kibice "Skorpionów" mają szansę obejrzeć mecz swoich ulubieńców na żywo w Ostrowie. Na stronie https://bilety.pszpoznan.com.pl/ można nabyć specjalny pakiet obejmujący transport do i z Ostrowa Wielkopolskiego oraz wejściówkę na mecz na stadionie przy ul. Piłsudzkiego. Cena: 50 zł.

Awizowane składy:

IVESTON PSŻ Poznań:
1. Władimir Borodulin
2. Marcel Kajzer
3. Michał Łopaczewski
4. Frederik Jakobsen
5. David Bellego
6. Jakub Osyczka
7. Kevin Fajfer

MDM Komputery Ostrovia Ostrów Wlkp.:
9. Adam Ellis
10. Kamil Brzozowski
11. Renat Gafurow
12. Zbigniew Suchecki
13. Nicolai Klindt
14. Marcel Studziński
15. Kamil Nowacki

Początek zawodów: 17:15
Sędzia: Piotr Nowak
Komisarz toru: Stanisław Pieńkowski

Autor: Piotr Kaczorek


Partnerzy klubu
Partner Tytularny
Partner Strategiczny
Partner Premium
Partner Główny
Partner Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2019 POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2019 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign