PSZ Poznan - żużel na Golęcinie

07.06.2018, źródło: Pech Francuzów w Speedway of Nations

Pech Francuzów w Speedway of Nations David Bellego jako pierwszy Skorpion w historii zaprezentował się w rozgrywkach Speedway of Nations. Pech jego kolegi z reprezentacji Francji odebrał mu jednak szansę na start w finałowym turnieju we Wrocławiu.

W pierwszym biegu Francuzi przegrali 2:4 z Brytyjczykami, a punkty dla Trójkolorowych zdobył Bellego. W kolejnym wyścigu Les Bleus zanotowali podwójną przegraną ze Szwedami - David zdobył punkt, podczas gdy jego partner, Dimitri Berge, nie dojechał do mety. Trzecim rywalem Francuzów była reprezentacja Finalndii - bieg wygrał Timo Lahti, ale za jego plecami Bellego i Berge przyjechali na remis. Taki sam wynik uzyskali w walce z Australijczykami, jednak tym razem to Berge zajął drugie miejsce, przegrywając z Jasonem Doyle'm, a Bellego zdobył punkt. W biegu przeciw Czechom natomiast Bellego przyjechał przed swoim kolegą z reprezentacji, ale za obydwoma rywalami. W ostatnim wyścigu fazy zasadniczej Trójkolorowi wygrali z Włochami 4:2, a Bellego przywiózł trójkę. Dało im to awans do biegu dodatkowego. W nim jednak spotkał ich pech - Berge jadąc na trzecim miejscu zdefektował, a Bellego dojechała do mety jako drugi, co oznaczało awans Czechów.

Zawodnik Iveston PSŻ Poznań zakończył zawody z dziesięcioma punktami na koncie, a Francuzi zajęli piąte miejsce. W tej sytuacji jedynym Skorpionem, mającym szansę na start we Wrocławiu jest Frederik Jakobsen, który będzie rezerwowym reprezentacji Danii (w półfinale w Teterow Fredka nie przejechał ani jednego biegu).


Partnerzy klubu
Partner Tytularny
Partner Strategiczny
Partner Premium
Partner Główny
Partner Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2019 POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2019 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign