PSZ Poznan - żużel na Golęcinie

10.06.2018, źródło:

Bellego nie pomógł, Dilger triumfował Udany debiut w Bundeslidze zanotował David Bellego. Choć drużynie Francuza nie udało się pokonać ekipy rywali z Maxem Dilgerem w składzie, to on był najlepiej punktującym zawodnikiem meczu.

David pojechał w barwach MC Nordstern Stralsund przeciw MSC Brokstedt Wikinger. Występując w sześciu biegach, tylko trzykrotnie przyjechał za czyimiś plecami - za pierwszym razem był to jego kolega z pary Tobias Busch, co oznaczało, że do dorobku Francuza doszedł bonus, natomiast w dwóch kolejnych przypadkach, w tym w jednym, w którym Bellego jechał jako joker, musiał on uznać wyższość Rune Holty. Z wynikiem 17+1 pkt. David został najlepszym jeźdźcem meczu.

W drużynie Wikingów zaprezentował się Max Dilger. Również Niemiec uzyskał dwupunktowy rezultat - w pierwszym swoim biegu przyjechał za plecami Dominika Mosera, kolejny wygrał, natomiast w trzecim musiał uznać wyższość kolegi z Iveston PSŻ Poznań. Ostatnie dwa wyścigi to dwójka z bonusem, za 5:1 w parze z Lukasem Fienhage, oraz trójka. Rezultat 12+1 pkt. był najlepszym w drużynie z Brokstedt, która wygrała mecz 51:34.


Partnerzy klubu
Partner Tytularny
Partner Strategiczny
Partner Premium
Partner Główny
Partner Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2019 POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2019 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign