PSZ Poznan - żużel na Golęcinie

13.06.2018, źródło:

Czwarte miejsce juniorów w Gdańsku W Gdańsku rozegrano IV rundę Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Drużyna Iveston PSŻ Poznań zajęła w niej czwarte miejsce.

Skorpiony turniej rozpoczęły od remisu - bieg przeciw parze Get Well Toruń wygrał Marek Lutowicz, ale Jakub Osyczka przyjechał za obydwoma rywalami. Wyścig przeciwko innej drużynie z województwa kujawsko-pomorskiego, Polonii Bydgoszcz, duet Marek Lutowicz-Kevin Fajfer wygrał podwójnie, a najnowszy nabytek drużyny ze stolicy Wielkopolski zapisał na konto drugą trójkę. W rywalizacji z GKM Grudziądz padł remis - tym razem Osyczka wygrał wyścig, a na końcu stawki przyjechał Fajfer. W derbach Wielkopolski ze Startem Gniezno poznaniacy przegrali podwójnie  punkt zdobył Osyczka, a zero do mety przywiózł Lutowicz. Kolejny bieg, w którym PSŻ mierzył się z gospodarzami, zakończył się pechowo dla Osyczki - upadł na pierwszym okrążeniu, jadąc na końcu stawki. Osamotniony Fajfer dojechał do mety na drugiej pozycji. W ostatnim wyścigu Skorpiony zmierzyły się z parą Polonii Piła. Ten bieg wygrał Fajfer, natomiast Lutowicz zdobył punkt.

W sumie z 18 oczkami na koncie poznaniacy zajęli czwarte miejsce. Wygrali gnieźnianie (25 pkt.) przed gdańszczanami (23 pkt.) i grudziądzanami (21 pkt.).


Partnerzy klubu
Partner Tytularny
Partner Strategiczny
Partner Premium
Partner Główny
Partner Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2019 POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2019 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign