PSZ Poznan - żużel na Golęcinie

28.06.2018, źródło:

Skorpiony brylują w Fjelsted Frederik Jakobsen i Jason Joergensen zapisali na konto kolejne zwycięstwo w duńskiej Metal Speedway League. Środowego występu miło wspominać natomiast nie będzie Kasper Lykke Nielsen.

Jakobsen i Jorgensen bronili barw Team Flejsted w meczu przeciw Esbjerg Vikings. Fredka rozpoczął mecz od dwóch dwójek, w tym jednej z bonusem, w trzecim swoim biegu natomiast zdobył punkt z bonusem. Druga faza zawodów była dla niego nieudana - zapisał na konto defekt i zero. W biegu nominowanym jednak poprawił dorobek o dwa oczka, kończąc mecz z wynikiem 7+2 pkt.

Joergensen w pierwszym biegu przywiózł jeden punkt, w drugim natomiast dwa. Trzeci występ okazał się nadprogramowy, kiedy zmienił słabo spisującego się Christiana Thaysena. Nie zawiódł trenera Mortena Svendsena i przyjechał do mety drugi. W kolejnej gonitwie zdobył jeden punkt, a w swoim piątym występie na torze znów był drugi. W biegu nominowanym nie udało mu się poprawić dorobku punktowego, jednak łączny wynik ośmiu punktów zebranych w meczu stanowił istotną cegiełkę dla zwycięstwa Team Fjelsted 43:41.

W barwach Holstebro Elite w wyjazdowym meczu w Slangerup zaprezentował się Kasper Lykke Nielsen. Po zerze uzyskanym w pierwszym biegu trener Claus Oerts stosował za niego zmiany w dwóch kolejnych gonitwach, natomiast w kolejnej, w której Kasper pojechał, przywiózł trzy punkty. Ostatni wyjazd na tor Lykke Nielsen zakończył defektem. Holstebro Elite przegrało natomiast spotkanie 37:47.


Partnerzy klubu
Partner Tytularny
Partner Strategiczny
Partner Premium
Partner Główny
Partner Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2019 POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2019 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign