PSZ Poznan - żużel na Golęcinie

29.06.2018, źródło: Ostatnie derby Wielkopolski w rundzie za

Ostatnie derby Wielkopolski w rundzie zasadniczej [zapowiedź] Po długim oczekiwaniu ligowy żużel wreszcie powraca na Golęcin! Już o godzinie 16:45 w tę niedzielę IVESTON PSŻ Poznań zmierzy się z jedną z rewelacji tegorocznych rozgrywek - z zespołem Stainer Unii Kolejarz Rawicz!

Jeśli kibicom brakowało emocji w ostatnich tygodniach, to już niedługo otrzymają ich aż nadto, gdyż czeka nas iście pasjonujące spotkanie. Drużyna z południa Wielkopolski, choć wsparta jest leszczyńskimi bykami, to jednak nie wiedzie prymu w ligowej tabeli. Kolejarz obecnie zajmuje trzecie miejsce z 10 punktami na koncie, czyli o dwa miejsca wyżej od Skorpionów. Co działa na korzyść Niedźwiadków, to fakt, że w porównaniu z poznaniakami wygrali o dwa spotkania więcej, a także przegrali tylko trzy razy. Można zatem powiedzieć, że to właśnie pomiędzy tymi drużynami odbędzie się bitwa o awans do fazy play-off. W związku z tym, każdej ze stron będzie zależeć na zwycięstwie.

Po ostatnim meczu przy ul. Sportowej, który zakończył się wynikiem 53:31, PSŻ z pewnością ma chrapkę na zwycięstwo. Władimir Borodulin będzie miał zamiar pokazać swój potencjał po anulowaniu jego 6 punktów w rawickim spotkaniu. Z kolei gospodarze mogą mieć nadzieję, że Frederik Jakobsen po piątkowej rundzie IMŚJ w Daugavpils, złapie wiatr w żagle i swoje wyścigi będzie kończyć na pierwszym miejscu. Kolejnym z zawodników, który może namieszać w wyniku, jest David Bellego, gdyż w barwach Skorpionów w tym sezonie nie zawodzi.

Co może cieszyć fanów żółto-czarnych, to brak Bartosza Smektały i Dominika Kubery w niedzielnym składzie awizowanym rawiczan. Jednakże dalej stanowią oni trudną przeszkodę, choćby dzięki obecnemu Damianowi Balińskiemu, jak i Ricky'emu Wellsowi. Znak zapytania można postawić przy Facundo Albinie, który dopiero raczkuje w polskiej lidze, dlatego jego postawa nie jest stabilna. Aczkolwiek nie można tego zarzucić Szymonowi Szlauderbachowi oraz Wiktorowi Trofimowowi, którzy solidnie punktują i to właśnie ich oczka mogą zadecydować o końcowym wyniku zawodów.

Czy podopieczni Tomasza Bajerskiego odniosą pierwsze w tym sezonie zwycięstwo przed własną publicznością i powtórzą zeszłoroczny sukces? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w niedzielę.

 

Awizowane składy:

Stainer Unia Kolejarz Rawicz:

1. Ricky Wells

2. Arkadiusz Pawlak

3. Jaimon Lidsey

4. Facundo Albin

5. Damian Baliński

6. Wiktor Trofimow

7. Szymon Szlauderbach

 

Iveston PSŻ Poznań:

9. Władimir Borodulin

10. Marcel Kajzer

11. Frederik Jakobsen

12. Mateusz Borowicz

13. David Bellego

14. Matek Lutowicz

15. Jakub Osyczka


Data i godzina rozpoczęcia: 1. lipca, 16:45 

Sędzia: Piotr Lis

Komisarz toru: Stanisław Pieńkowski


Partnerzy klubu
Partner Tytularny
Partner Strategiczny
Partner Premium
Partner Główny
Partner Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2019 POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2019 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign