PSZ Poznan - żużel na Golęcinie

29.06.2018, źródło:

Świetny początek finałów IMŚJ w wykonaniu Jakobsena Frederik Jakobsen udanie rozpoczął zmagania finałowe Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. W pierwszej rundzie rozegranej w Daugavpils zajął szóste miejsce.

W pierwszych dwóch biegach Fredka przegrywał tylko z faworytami - najpierw z Maksymem Drabikem, a potem z Dominikiem Kuberą. W trzeciej serii Duńczyk przyjechał do mety na pierwszym miejscu, wyprzedzając swoich rodaków, Patricka Hansena i Andreasa Lyagera, a także Davisa Kurmisa. W kolejnej gonitwie Jakobsen sprawił niespodziankę, wygrywając po raz drugi, tym razem przed Olegsem Mihailovsem oraz mającym do tej pory komplet punktów Robertem Lambertem. Ostatni bieg fazy zasadniczej okazał się pechowy dla Skorpiona - dotknął taśmy startowej i został wykluczony. Z dorobkiem 10 pkt. awansował jednak do półfinału. W nim przegrał jednak ze Brytyjczykiem oraz Bartoszem Smektałą, kończąc zmagania z jedenastoma punktami na koncie na szóstym miejscu.

W finale triumfował Drabik, który w całych zawodach zebrał 20 punktów. Za nimi do mety przyjechali Lambert i Smektała, którzy na konto zapisali 17 oczek.


Partnerzy klubu
Partner Tytularny
Partner Strategiczny
Partner Premium
Partner Główny
Partner Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2019 POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2019 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign