PSZ Poznan - żużel na Golęcinie

09.07.2018, źródło:

Zmienne szczęście Skorpionów w Anglii Poole Pirates z Frederikiem Jakobsenem w składzie wygrało spotkanie angielskiej Premiership z Leicester Lions. Mniej szczęścia miał David Bellego - jego Swindon Robins uległo Belle Vue Aces.

Dla Fredki spotkanie w Leicester rozpoczęło się świetnie - zdobył dwa punkty z bonusem, przyjeżdżając za partnerującym mu Nicolaiem Klindtem. W drugim swoim biegu jednak Jakobsen przyjechał do mety ostatni, przegrywając z Rickym Wellsem, Kennethem Bjerre i Linusem Sundstroemem. W kolejnym wyścigu, w którym miał wystartować, menadżer Piratów postanowił zmienić go na będącego w gazie Klindta, natomiast w ostatnim występie na tor Frederik zdobył oczko, kończąc mecz z wynikiem 3+1 pkt. Zespół z Poole ostatecznie pokonał Lwy 47:43.

Lepsze zawody odjechał Bellego. Francuz rozpoczął pojedynek z Belle Vue Aces od trójki, w drugim swoim biegu natomiast przywiózł dwa punkty. Kolejny raz na torze w Manchesterze pojawił się w ramach rezerwy taktycznej za Zacha Wajtknechta, jednak nie zdobył wówczas punktu. W kolejnym biegu zapisał jednak na konto dwójkę, a następnie trójkę. Mecz zakończył się jednak niepowodzeniem Francuza - w biegu nominowanym nie powiększył dorobku punktowego, kończąc mecz z dziesięcioma oczkami na koncie, a Rudziki przegrały z Asami 35:55.


Partnerzy klubu
Partner Tytularny
Partner Strategiczny
Partner Premium
Partner Główny
Partner Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2019 POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2019 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign