PSZ Poznan - żużel na Golęcinie

27.07.2018, źródło: informacja własna

Ligowy żużel powraca po przerwie! [zapowiedź] Po czterotygodniowej przerwie żużlowcy IVESTON PSŻ Poznań powracają do ligowej rywalizacji. W ramach 11. kolejki 2. Ligi żużlowej, podopieczni Tomasza Bajerskiego podejmą na własnym obiekcie Polonię Bydgoszcz. W pierwszym meczu tych drużyn zwyciężyła ekipa z Poznania w stosunku 47:43.

Trener Tomasz Bajerski od początku sezonu konsekwentnie stawia na sprawdzonych zawodników i nie inaczej jest w przypadku tego spotkania. Pierwszą parę uformują dwaj najlepsi zawodnicy zespołu - Władimir Borodulin i Marcel Kajzer. Pod numerem 11 i 12 ujrzymy odpowiednio trzeciego i czwartego zawodnika zespołu pod względem średniej biegopunktowej, czyli Frederika Jakobsena i Mateusza Borowicza. Z juniorami - Jakubem Osyczką i Markiem Lutowiczem - pojedzie trzeci najlepszy zawodnik zespołu - David Bellego.

Dużo mniej regularnym składem jeździ drużyna prowadzona przez Jerzego Kanclerza. W tym sezonie w jej barwach wystąpiło już 11 zawodników. Na meczu w Poznaniu, parę juniorską bydgoszczan stanowić będą Tomasz Orwat i Mateusz Jagła. Pierwszy duet zespołu to Rene Bach i Valentin Grobauer. Pod numerem trzecim ujrzymy Dimitriego Berge, a pod numerem piątym Oskara Ajtnera - Golloba. Czwarty numer jest nieobsadzony.

Awizowane składy:

Polonia Bydgoszcz:

1. Rene Bach

2. Valentin Grobauer

3. Dimitri Berge

4.

5. Oskar Ajtner - Gollob

6. Tomasz Orwat

7. Mateusz Jagła


IVESTON PSŻ Poznań:

9. Władimir Borodulin

10. Marcel Kajzer

11. Frederik Jakobsen

12. Mateusz Borowicz

13. David Bellego

14. Jakub Osyczka

15. Marek Lutowicz


Data i godzina rozpoczęcia: 29. lipca, 16:15 

Sędzia: Tomasz Proszowski

Komisarz toru: Stanisław Pieńkowski


Partnerzy klubu
Partner Tytularny
Partner Strategiczny
Partner Premium
Partner Główny
Partner Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2019 POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2019 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign