PSZ Poznan - żużel na Golęcinie

17.08.2018, źródło:

Dilger i Kus jechali w Teterow Max Dilger i Matej Kus wystąpili w turnieju Schildbürgerpokal w Teterow. Dalej zaszedł Kus, który zmagania zakończył na półfinale.

W pierwszej fazie startujący zostali podzieleni na cztery grupy po pięciu zawodników. Dilger trafił do pierwszej z Mirosławem Jabłońskim, Patrickiem Hougaardem, Zdenkiem Holubem i Jacobem Thorssellem. W pierwszym biegu zdobył punkt, wyprzedzając jedynie Czecha, w drugim natomiast triumfował i zapisał na konto cztery oczka. W trzeciej serii ponownie zameldował się na mecie tylko przed Holubem i z sześcioma punktami na koncie odpadł z rywalizacji.

Kus w grupie trzeciej rywalizował z Wadimem Tarasienko, Adrianem Gałą, Glennem Moiem i Andzejsem Lebedevsem. W pierwszym biegu przegrał tylko z Łotyszem, w drugim z kolei zajął czwarte miejsce, wyprzedzając Norwega. W trzecim występie zdobyłdwa punkty, przyjeżdżając do mety przed Moiem i Gałą. Zakończył tę fazę zawodów z sześcioma punktami, awansując do półfinału.

W nim zmierzył się z Patrickiem Hougaardem, Norbertem Magosim, Wadimem Tarasienko, Bradym Kurtzem i Mirosławem Jabłońskim. W pierwszej odsłonie zajął ostatnie miejsce, w drugiej zdobył dwa punkty, wyprzedzając Hougaarda i Magosiego, natomiast w trzeciej zanotował upadek i na tym etapie zakończył swój udział w turnieju w Teterow.


Partnerzy klubu
Partner Tytularny
Partner Strategiczny
Partner Premium
Partner Główny
Partner Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2019 POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2019 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign