PSZ Poznan - żużel na Golęcinie

05.11.2018, źródło: pszpoznan.com.pl

Marcin Nowak "Skorpionem" Nowym zawodnikiem drużyny PSŻ Poznań został Marcin Nowak. Ten 23-letni zawodnik jest kolejnym żużlowcem w ekipie Tomasza Bajerskiego po Władimirze Borodulinie, Davidzie Bellego oraz Marcelu Kajzerze na sezon 2019.

Marcin Nowak urodził się 18 maja 1995 roku. Jest wychowankiem klubu z Leszna. Po zdaniu licencji w 2011 roku nie mając zbyt dużo okazji do występów został wypożyczony do Ostrowa, a następnie do Krakowa. W sezonie 2013 występował w barwach zarówno ekstraligowej Unii Leszno jak i pierwszoligowego klubu z Ostrowa. Następne trzy lata Marcin Nowak spędził w Grudziądzu, gdzie z roku na rok był coraz to bardziej skutecznym zawodnikiem w ekipie GKM-u. Wraz z końcem wieku juniora Marcin podpisał kontrakt w Gnieźnie. Nowak świetnie czuł się w barwach drużyny z pierwszej stolicy Polski. W sezonie 2017 był czwartym najskuteczniejszym zawodnikiem 2. Ligi Żużlowej ze średnią 2,360 punktu na bieg. W tym roku już na pierwszoligowym froncie Marcin wykręcił średnią biegową na poziomie 1,661 co dało mu 27 miejsce w ogólnym zestawieniu.

Nowak trzykrotnie pojawił się na Golęcinie podczas ligowych zmagań. Pierwszy z nich miał miejsce w roku 2016, kiedy to na poznańskim owalu jeździła wrocławska Sparta. Marcin przyjechał na mecz ze swoim GKM Grudziądz, zdobywając wówczas trzy punkty oraz bonus. W sezonie 2017 wychowanek Unii Leszno dwukrotnie przyjechał do Poznania jako zawodnik GTM Startu Gniezno. Oba występy zakończyły się "dwucyfrówką" po stronie Nowaka. W rundzie zasadniczej był autorem jedenastu "oczek" oraz dwóch bonusów natomiast w fazie Play-Off Marcin przywiózł dziesięć punktów.

Naszemu nowemu nabytkowi życzymy powodzenia oraz samych trójek w barwach "Skorpionów"!


Partnerzy klubu
Partner Tytularny
Partner Strategiczny
Partner Premium
Partner Główny
Partner Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2019 POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2019 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign