PSZ Poznan - żużel na Golęcinie

08.11.2018, źródło: pszpoznan.com.pl

Kolejne wzmocnienie poznaniaków! Znamy kolejne nazwisko zawodnika, który po Marcinie Nowaku podpisał kontrakt z PSŻ Poznań na sezon 2019. Jest to nie kto inny jak Eduard Krcmar.

Czech urodził się 26 marca 1996 roku. Karierę w Polsce zaczynał od występów w drugoligowym Kolejarzu Rawicz w sezonie 2014. Następne dwa lata spędził w Gdańsku. W roku 2017 Krcmar reprezentował już barwy GTM-u Startu Gniezno. Trzeba przyznać, że Czech przyczynił się do awansu swojej drużyny do Nice PLŻ. Potwierdzenie tych słów odzwierciedlają liczby, średnia biegowa na poziomie 2,200 dała dziewiąte miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych żużlowców 2. Ligi Żużlowej. W ubiegłym już sezonie Eduard pozostał w drużynie z pierwszej stolicy Polski. Czech wykręcił średnią na poziomie 1,630 co dało mu 28. miejsce na zapleczu PGE Ekstraligi.

Eduard dwukrotnie jeździł w Poznaniu w ramach rozgrywek ligowych. W obu przypadkach Czech zdobył dziesięć punktów, z tym, że podczas meczu w fazie zasadniczej do tego okazałego wyniku punktowego dołożył jeszcze dwa bonusy. Krcmar w ostatnich latach jest jedną z większych nadziei czeskiego żużla. Świadczą o tym sukcesy, Indywidualnego Mistrzostwa Juniorów naszych południowych sąsiadów oraz Mistrzostwa Czech do lat 19. Eduard w sezonie 2016 oraz 2017 wystartował w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów. Za każdym razem Czech zakończył całoroczny występ na miejscu jedenastym.


Partnerzy klubu
Partner Tytularny
Partner Strategiczny
Partner Premium
Partner Główny
Partner Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2019 POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2019 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign