PSZ Poznan - żużel na Golęcinie

14.11.2018, źródło: informacja własna

Wysyp kontraktów w ostatni dzień okienka! Ostatni dzień okna transferowego, podobnie jak w przypadku pozostałych klubów, również w Poznaniu był bardzo pracowity. PSŻ Poznań ogłosiło podpisanie pięciu umów.

Jako pierwsza napłynęła informacja o podpisaniu dokumentów z Marcelem Kajzerem. Dla wychowanka rawickiego Kolejarza będzie to trzeci sezon przy ul. Warmińskiej 1. W poprzednim roku, Kajzer osiągnął 13. średnią biegopunktową w całej 2. Lidze Żużlowej wynoszącą 1,927 pkt./bieg.

Drugim zawodnikiem, który parafował umowę z poznańskim klubem jest Vladimir Borodulin. Choć Rosjanin miał podpisany kontrakt na sezon 2019 (przed sezonem 2018 podpisał dwuletnią umowę) i tak należało ustalić z nim szczegóły umowy i dopełnić pozostałych formalności. Podobnie jak w przypadku "Dzikiego", dla "Wowy" będzie to trzeci sezon ze skorpionem na piersi. Sezon 2018 zakończył na 11. miejscu w klasyfikacji najlepszych żużlowców 2. Ligi Żużlowej.

Po południu, na naszym klubowym profilu na Facebooku poinformowaliśmy o trzecim podpisanym dzisiaj kontrakcie. Drugą stroną tej umowy jest Jason Joergensen. 20-letni Duńczyk zdecydował pozostać w klubie z Poznania na kolejny i na następny sezon.

Wieczorem pojawiły się kolejne dwie informacje transferowe. Klubowym działaczom udało się sfinalizować rozmowy z utytułowaną sąsiadką, Unią Leszno, w kwestii wypożyczenia do stolicy Wielkopolski Marka Lutowicza. Zawodnik, przed którym ostatni rok w gronie juniorów, wystąpił w poprzednim roku w czarno-żółtym kevlarze w dwunastu biegach, w których zdobył 9 punktów i 1 bonus.

Ostatnią informacją ogłoszoną przez poznański klub jest pozostanie dyrygenta całej orkiestry, Tomasza Bajerskiego. "Bajer" będzie szkoleniowcem poznańskiej drużyny trzeci rok z rzędu.

Autor: Piotr Kaczorek


Partnerzy klubu
Partner Tytularny
Partner Strategiczny
Partner Premium
Partner Główny
Partner Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2019 POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2019 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign