PSZ Poznan - żużel na Golęcinie

03.03.2019, źródło: Bellego liderem francuskiej drużyny

Bellego liderem francuskiej drużyny Kolejne dwa mecze z udziałem Davida Bellego rozegrano w ramach rozgrywek ligi francuskiej w niedzielę. Zawodnik Power Duck Iveston PSŻ Poznań był liderem swojej drużyny.

W pierwszym w sezonie meczu na własnym torze Lamothe-Landerron zmierzyło się z Morizes. Gwiazdami spotkania byli Bellego oraz Chris Harris. Francuz dwa pierwsze biegi skończył na drugim miejscu, przegrywając właśnie z Bomberem. Od tej pory jednak wszystkie swoje wyjazdy na tor kończył przekroczeniem linii mety na pierwszym miejscu, dwukrotnie rewanżując się Harrisowi za wcześniejsze porażki. W międzyczasie też raz wyjechał jako joker, dzięki czemu w sześciu biegach zebrał 19 punktów. Niestety, nie mógł liczyć na wsparcie kolegów z drużyny, którzy w sumie zdobyli jedno oczko mniej od niego. Ostatecznie Lamothe-Landerron przegrało 37:50.

W drugim niedzielnym meczu zespół Davida podejmował La Reole. Tym razem Bellego przegrał tylko pierwszy wyścig, przyjeżdżając do mety za Matthieu Tressarieu. w kolejnych pięciu biegach zdobył komplet punktów i zakończył mecz z dorobkiem 17 oczek. Przy nieco lepszej dyspozycji reszty drużyny gospodarzy pozwoliło to na remis 42:42 i pierwszy punkt w tabeli ligi francuskiej w tym sezonie.


Partnerzy klubu
Partner Tytularny
Partner Strategiczny
Partner Premium
Partner Główny
Partner Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2019 POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2019 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign