PSZ Poznan - żużel na Golęcinie
< ZOBACZ WSZYSTKICH PARTNERÓW

EMAUS Dobre Radio
Strona wwwhttp://www.radioemaus.pl/ E-mailredakcja@radioemaus.pl
Telefon61 8504 800 MiejscowośćPoznań

Historia

W czwartek, 23 marca 1995 roku o godz. 20.00 rozpoczęła się emisja pierwszej audycji pierwszego w historii archidiecezji poznańskiej katolickiego radia w Poznaniu. Program na żywo na temat wielkopostnej spowiedzi ze studia zorganizowanego w pomieszczeniach parafii p.w. Matki Odkupiciela na os. Władysława Jagiełły poprowadzili ks. Maciej K. Kubiak, pełniący wtedy obowiązki dyrektora  i redaktora naczelnego oraz ks. Jarosław Foltyniewicz, ówczesny wikariusz tamtejszej parafii. W inauguracyjnej audycji wziął udział biskup Zdzisław Fortuniak. W pierwszych miesiącach działalności program radiowy tworzyli oprócz księży wspomnianych wyżej Maria Łączkowska i ks. Ryszard Dyc. Sprawami związanymi z realizacją programu zajmowali się między innymi Wojciech Kawalec i Bartosz Gapiński. Pomocą w nabyciu przez archidiecezję sprzętu radiowego służył ks. kan. Kazimierz Królak, a jego uruchomienie spoczęło na barkach pana inż. Bolesława Lutyńskiego.

W ten sposób rozpoczęła się historia rozgłośni radiowej, której właścicielem jest archidiecezja poznańska. Na początku radio działało wyłącznie dzięki pracy wolontariuszy, a program nadawano przez dwie godziny dziennie (od godz. 20.00 do 22.00).

Nasz rozgłośnia jest rekordzistą w ilości nazw: funkcjonowała najpierw jako Archidiecezjalna Rozgłośnia Radiowa, następnie w wyniku konkursu sami słuchacze wymyślili nazwę Katolickie Radio Refleks, którą po zmianie arcybiskupa zmieniono na Katolickie Radio Poznań. Następnie rozgłośnia weszła do sieci Radia Plus, aby wreszcie od 2003 roku przyjąć obecną nazwę, Radio Emaus.

Radio ma charakter lokalny, dlatego na antenie znajdziemy wiele informacji z regionu i z życia archidiecezji. Program ma charakter społeczno-religijny, radio chce ewangelizować, ale także uczyć piękniej, lepiej żyć ("dobre radio").

Radio współpracuje z Informacyjną Agencją Radiową i Katolicką Agencją Informacyjną, a jego dziennikarze nadają także relacje dla Radia Watykańskiego. Reportaże wyprodukowane przez Radio Emaus zdobywały nagrody i wyróżnienia (zobacz np. Polskie ojczyzny, Prix Europa i Niepokalanów).


Radia Emaus możesz posłuchać na 4 częstotliwościach:

89,8 MHz

Poznań, Murowana Goślina, Swarzędz, Kostrzyn, Luboń, Czapury, Wiry
Komorniki, Plewiska, Przeżmierowo, Buk, Lusowo, Tarnowo Podgórne, Suchy Las,
Czerwonak, Koziegłowy, Rokietnica, Oborniki, Szamotuły

 

90,2 MHz

Leszno, Rydzyna, Osieczna, Święciechowa, Wschowa, Bojanowo

 

90,4 MHz

Nowy Tomyśl, Pniewy, Opalenica, Lwówek, Wąsowo, Pakosław, Lubosz, Kwilcz, Wolsztyn, Międzychód

 

106,2 MHz

Śrem, Kórnik, Środa Wielkopolska, Mosina, Puszczykowo, Rogalin, Miłosław, Żerków,

Książ Wlkp, Jarocin, Dolsk, Borek Wlkp, Gostyń, Piaski, Krzywiń, Śmigiel, Czempiń, Kościan,

Stęszew, Buk, Grodzisk Wlkp, Opalenica, Krobia, Wolsztyn, Wieleń, Września

 

W niektórych miejscowościach, w celu dobrego odbioru, zalecana jest antena zewnętrzna UKFPartnerzy klubu
Partner Tytularny
Partner Strategiczny
Partner Premium
Partner Główny
Partner Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2019 POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2019 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign