PSZpoznan.com.pl
< ZOBACZ CAŁY SKŁAD

Mateusz Borowicz
Senior   /   18.02.1994
Mateusz Borowicz przyszedł na świat 18 lutego 1994 roku w śląskim Myszkowie. Licencję zdobył już w wieku 16 lat w barwach Włókniarza Częstochowa. Niestety nie znalazł on wówczas uznania w oczach trenerów macierzystego klubu i nie był powoływany nawet na zawody młodzieżowe. Debiut w rozgrywkach ligowych przyszedł rok później w barwach Orła Łódź na torze w Daugavpils.
W barwach łódzkiego Orła odjechał dwa, nie najlepsze sezony, choć ten drugi był znacząco lepszy od pierwszego. Przyniósł pierwszy indywidualny sukces jakim była kwalifikacja do finału Brązowego Kasku.
W czasie zimowej przerwy Mateusz zmienił barwy klubowe. Trafił do ekstraligowego Tarnowa prowadzonego przez trenera kadry narodowej, Marka Cieślaka. Jego wyniki z pewnością nie były zadowalające, ale nie przeszkodziło to "Jaskółkom" w zdobyciu brązowego medalu DMP i srebrnego MDMP. Niewiele lepszy okazał się następny sezon, jednak kiepskie wyniki w meczach ligowych zrekompensował sobie srebrnym medalem Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych.
Po dwóch latach w Tarnowie, przeniósł się wraz z Markiem Cieślakiem do Ostrowa. Tutaj znacząco podniósł swój poziom sportowy i średnią biegopunktową na poziom 1,836 pkt./bieg. Po pamiętnym burzliwym zakończeniu sezonu w ostrowskim klubie, na kolejny rok wrócił pod Jasną Górę. Niestety nie zyskał uznania w oczach trenera Józefa Kafla i wystąpił w zaledwie 4 spotkaniach
Zimą "Borówa" przeniósł się do naszego klubu i był jednym z trzech liderów ?Skorpionów?. Naturalnie pozostał w drużynie na kolejny sezon i w 2018 roku również będzie zdobywał punkty dla PSŻ Poznań.  


Najważniejsze osiągnięcia:
  • Drużynowe Mistrzostwa Polski - brąz w 2013 roku
  • Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski - srebro w 2013 roku
  • Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych - srebro w 2014 roku
  • Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski - złoto w 2015 roku
Sponsorzy klubu
Sponsor Tytularny
Sponsor Strategiczny
Sponsor Premium
Sponsor Główny
Sponsor Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2015 Naturalna Medycyna PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2018 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign