PSZpoznan.com.pl
< ZOBACZ CAŁY SKŁAD

David Bellego
Senior   /   15.05.1993

David Bellego urodził się we francuskim Marmande.  Jego największym sukcesem jest brązowy medal podczas Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów w Gustrow w 2013 roku. Rok później David zakwalifikował się do finału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Francuz ostatecznie po trzech rozegranych turniejach zajął trzynaste miejsce.
David od roku 2014 ściga się na polskich ligowych torach. Na początku swojej przygody z naszym krajem podpisał kontrakt z klubem z Ostrowa. Bellego zaliczył pięć występów w barwach Ostrovii, wykręcając średnią na poziomie 1,550. Sezon później nowy nabytek PSŻ Poznań został wypożyczony do Rawicza. Niestety w barwach "Niedźwiadków" Francuz zanotował zaledwie jeden występ.
Po jednorocznej przerwie w sezonie 2017 Bellego podpisał kontrakt z KSM Krosno. Jak się okazało obecny sezon był dla niego przełomowy, ponieważ Francuz został bezapelacyjnym liderem drużyny z Podkarpacia. Bellego w 12 spotkaniach zdobył 136 punktów w 64 startach. Co ciekawe, tylko w dwóch spotkaniach nie osiągnął granicy dziesięciu punktów.
Sponsorzy klubu
Sponsor Tytularny
Sponsor Strategiczny
Sponsor Premium
Sponsor Główny
Sponsor Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2015 Naturalna Medycyna PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2018 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign