PSZpoznan.com.pl
< ZOBACZ CAŁY SKŁAD

Kasper Lykke Nielsen
Senior   /   13.04.1994
Urodził się 13 kwietnia 1994 roku w rodzinie o bogatych żużlowych tradycjach - jego ojciec, Per, był wielokrotnym reprezentantem kraju, a jego o dwa lata młodszy brat Patrick również ściga się na żużlowych torach.

Karierę rozpoczynał w klubie z Fredericii, gdzie uczył się żużlowego rzemiosła. Dobre wyniki osiągane w zawodach młodzieżowych zwróciły uwagę menadżerów zespołów z wyższej klasy rozgrywkowej, którzy "ściągnęli" Kaspra do Munkebo. Następnym przystankiem okazało się być Holsted, gdzie Nielsen miał okazję startować m.in. z Nickim Pedersenem. Wkrótce otrzymał również szansę na Wyspach Brytyjskich. Zaczynał w Glasgow Tigers, a w ostatnich sezonach był jednym z liderów zespołu Rye House Rockets.

Równie harmonijnie Kasper rozwija się na niwie indywidualnej, a szczególnie dobry okazał się dla niego 2014 rok. Zdobył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Danii oraz całkiem dobrze zaprezentował się w finale Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów rozgrywanym na torze w Rybniku, gdzie zajął wówczas ósme miejsce, zostawiając w pokonanym polu m.in. Pawła Przedpełskiego. Do tych dwóch sukcesów dorzucił srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Europy.

Niestety tak dobrze nie wiodło się w polskiej lidze, gdzie nie otrzymywał wiele szans. Były zaledwie - dwie. Pierwsze odjechał w barwach drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego w 2011 roku, a drugie w barwach klubu z Lublina dwa lata później.


Sponsorzy klubu
Sponsor Tytularny
Sponsor Strategiczny
Sponsor Premium
Sponsor Główny
Sponsor Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2015 Naturalna Medycyna PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2018 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign