PSZpoznan.com.pl
< ZOBACZ CAŁY SKŁAD

Daniel Pytel
Senior   /   23.11.1987
Przyszedł na świat 23 listopada 1987 roku. Swoją przygodę z żużlem rozpoczął od minitoru. Chociaż pierwsze żużlowe szlify zdobywał w pod gorzowskim Wawrowie, to licencję zdał w 2004 roku w barwach zielonogórskiego ZKŻ. Na ligowy debiut przyszło mu czekać rok, a miał on miejsce w meczu Ekstraligi na torze w Częstochowie. Po sezonie, 19 - latek, podjął decyzję o przenosinach do drugoligowego PSŻ Poznań, która okazała się być "strzałem w dziesiątkę".
Wychowanek zielonogórskiego klubu w pierwszym sezonie startów dla "Skorpionów" wykręcił średnią biegową na poziomie 1,869 punktu na bieg, co na 19 - latka było znakomitym wynikiem.
W kolejnym sezonie nie był już tak skuteczny w rozgrywkach ligowych, natomiast odniósł historyczne sukcesy w zawodach indywidualnych. Na torze w Rzeszowie wywalczył brązowy medal Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, który był pierwszym medalem w historii poznańskiego klubu. Swoje osiągnięcie poprawił w kolejnym sezonie, stając tym razem na drugim stopniu podium jako? rezerwowy zawodów. Do tego dorzucił złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów.
Kolejny sezon okazał się ostatnim w barwach "Skorpionów", a na następny rok przeniósł się do Ostrowa gdzie wykręcił znakomitą średnią 2,260 pkt./bieg. Kolejne sezony nie były już tak udane. Jeździł dla klubów z Rybnika, Opola, Łodzi i Krakowa
W 2017 roku zdecydował się na powrót do Lasku Golęcińskiego. Niestety jego wyniki nie były zadowalające dla kibiców, czy samego Daniela, który pod względem średniej biegopunktowej był najsłabszym ogniwem zespołu. Pomimo tego kontrakt z Pytlem został przedłużony i również w tym sezonie będzie cieszył swą, oby jak najskuteczniejszą jazdą oczy kibiców "Skorpionów".

Najważniejsze osiągnięcia: 
  • Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Polski - brąz w 2007, srebro w 2008 roku
  • Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów - złoto w 2008 rokuSponsorzy klubu
Sponsor Tytularny
Sponsor Strategiczny
Sponsor Premium
Sponsor Główny
Sponsor Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2015 Naturalna Medycyna PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2018 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign