PSZpoznan.com.pl
< ZOBACZ CAŁY SKŁAD

Frederik Jakobsen
Senior   /   01.05.1998
Urodził się 1 maja 1998 roku. Choć ma dopiero 20 lat, to już od 14 ściąga się na motocyklach żużlowych. Przez pierwsze 9 sezonów jeździł na miniżużlu, gdzie swoją karierę zwieńczył zwycięstwem w Gold Trophy, czyli nieoficjalnych indywidualnych mistrzostwach świata. Następnie przesiadł się na motocykl o pojemności 500 cc i zadebiutował w lidze duńskiej w barwach drużyny z Fjelsted, z którą jest nieprzerwanie związany do dziś.
Srebro w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów i brąz w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów, a także bardzo dobre wyniki indywidualne Frederika w tych zawodach, zaowocowały pierwszym kontraktem w Polsce. Na sezon 2017 związał się umową z PSŻ Poznań. Włodarze naszego klubu wiązali z Duńczykiem spore nadzieje i, jak się okazało, słusznie. Od pierwszych test meczów prezentował wysoki poziom, który utrzymał do końca sezonu. 15. miejsce na liście najskuteczniejszych zawodników 2. Ligi Żużlowej i status najlepszego zawodnika drużyny są tego dowodem.
Pomimo wielu ofert, nawet z klubów Ekstraligowych, Frederik postanowił pozostać w Poznaniu. Taki obrót spraw bardzo ucieszył kibiców poznańskiego klubu, których jest ulubieńcem.

Najważniejsze osiągnięcia: 
  • półfinał Drużynowego Pucharu Świata
  • Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów - brąz w 2016 roku
  • Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów - srebro w 2016 roku
  • Zlata Stuha - złoto w 2016 roku
  • Gold Trophy -  złoto w 2013 rokuSponsorzy klubu
Sponsor Tytularny
Sponsor Strategiczny
Sponsor Premium
Sponsor Główny
Sponsor Klubu
Partner PSŻ Poznań
Partner techniczny
Patronat medialny
© 2015 Naturalna Medycyna PSŻ Poznań
Organizacja zawodów żużlowych w sezonie 2018 jest współfinansowana przez miasto Poznań
Projekt i wykonanie: MRSDesign