Okienko Transferowe 2022 – Podsumowanie

Wielu kibiców po sezonie czeka z wielką niecierpliwością na listopad, bo to właśnie wtedy najwięcej się dzieje jeśli chodzi o ruchy kadrowe w drużynach żużlowych. Nasza drużyna SpecHouse PSŻ Poznań także przeszła częściową metamorfozę przed startem sezonu 2023. Skorpiony po awansie do eWinner 1 ligi zbudowały zespół, który wedle słów naszego prezesa Jakuba Kozaczyka, ma dzielnie stawić czoła konkurentom w walce o spokojne utrzymanie w pierwszoligowych szeregach. Jak to więc ostatecznie wygląda nasza kadra w przychodach i rozchodach?

ZOSTALI:

 • DEN – Jonas Seifert-Salk
 • POL – Kevin Fajfer
 • POL – Kacper Teska
 • UKR – Aleksandr Łoktajew

PRZYBYLI:

 • SWE – Antonio Lindbaeck (Aforti Start Gniezno)
 • POL – Adrian Gała (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
 • POL – Adrian Cyfer (OK Bedmet Kolejarz Opole)
 • DEN – Emil Breum Ankersen (Zooleszcz GKM Grudziądz)
 • POL – Karol Żupiński (For Nature Solutions Apator Toruń)
 • POL – Jakub Martyniak (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa)
 • POL – Kacper Mateusz Grzelak (Aforti Start Gniezno)

ODESZLI:

 • POL – Kacper Gomólski (Aforti Start Gniezno)
 • POL – Robert Chmiel (OK Bedmet Kolejarz Opole)
 • POL – Rune Holta (OK Bedmet Kolejarz Opole) kontrakt warszawski
 • DEN – Kevin Juhl Pedersen (Optibet Lokomotiv Daugavpils)
 • POL – Olivier Buszkiewicz (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
 • GBR – Chris Harris ?

Jak widać w tym okienku transferowym sporo się działo nie tylko na szczeblu Ekstraligi ale także w naszym zespole gdzie doszło do kilku przetasowań. Można śmiało stwierdzić, że obecna drużyna to będzie mieszanka doświadczenia z młodością gdzie pomimo braku jednoznacznego lidera trzon stanowi silny monolit zawodników dla których pierwszoligowe doświadczenie nie jest obce. Wiele obiecujemy sobie także po naszych młodzieżowcach dla których to także spora szansa pokazania się w tej klasie rozgrywkowej ale także w zawodach DMPJ. Kibice mogą się więc już powoli nastawić na to kogo będą najczęściej oglądać na Golęcinie, znając jednak szefostwo naszej drużyny to może jeszcze nie być ich ostatnie słowo w kwestii zamknięcia kadry na sezon 2023.

Autor: Dawid Procajło