Mercedes-Benz MB Motors Poznań nadal ze „Skorpionami”!

W środowe południe w salonie Mercedes-Benz MB Motors w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa, której głównym punktem było przedłużenie umowy sponsoringowej na sezon 2023. Dealer Mercedes-Benz ze stolicy Wielkopolski w przyszłym roku będzie Sponsorem Głównym poznańskich „Skorpionów”.

Oprócz zastrzyku „finansowego”, klub otrzymał również narzędzie pracy na „czterech kołach” – Mercedesa GLA, który służyć ma przedstawicielom PSŻ w codziennej działalności.

-„Nasza współpraca układa się do tej pory idealnie i mam nadzieję będzie tak nadal. Na pewno korzystają na niej obie strony. Dzięki zaangażowaniu w żużel wzrasta rozpoznawalność naszej marki wśród kibiców „czarnego sportu”, a i sam klub czerpie określone profity” – mówił Dyrektor Zarządzający poznańskiego oddziału MB Motors, Remik Świątek. Jednym z tych profitów jest przekazanie do klubu samochodu marki Mercedes, który ma być nie tylko narzędziem pracy, ale i mobilną platformą reklamową poznańskiego żużla. – „Jak widać samochód jest odpowiednio oklejony i nikt ne będzie miał wątpliwości do jakiego klubu należy. Ja od siebie mogę jedynie gorąco zachęcić inne podmioty do „inwestowania” w poznański żużel. Współpraca z PSZ Poznań jest jak najbardziej reklamowo korzystna – dodawał Remik Świątek.

Zadowolenia z podpisania umowy nie krył również Wiceprezes klubu Marcin Czaiński. – „Ze swojej strony bardzo dziękujemy za zaufanie i liczymy na to, że będziemy razem z MB Motors współpracowali przez kolejne lata. Myślę, że taki sponsor jak MB Motors tylko uwiarygadnia działania nowego zarządu klubu i chęć, aby powoli – aczkolwiek systematycznie – PSZ Poznań pod każdym względem stawał się coraz bardziej profesjonalnym klubem. Zarówno pod katem wyników sportowych, jak i pozytywnego wizerunku zewnętrznego – podsumował Marcin Czaiński. 

Warto podkreślić również, iż MB Motors wzięło pod swoje skrzydła dwóch utalentowanych żużlowców PSŻ Poznań – Kevina Fajfera i Kacpra Teskę.

 
Autor: Michał Urbaniak
 
Foto: Sandra Rejzner, Maciej Wlaźlak