Skorpiony pościgają się również w Szwecji

Dobre wiadomości napływają do nas z klubów ze Szwecji. Dackarna Målilla, Vetlanda Motorsällskap oraz Piraterna Speedway to także w tych drużynach ujrzymy w przyszłorocznej rywalizacji naszych Skorpionów.

Dla Jonasa Seiferta-Salka jest to czwarty sezon w klubie Piraterna Speedway. W sezonie 2022 wystartował w siedmiu spotkaniach i zdobył średnią biegową 1,436. Zawodnikami Piratów będą również między innymi Przemysław Pawlicki czy Oskar Fajfer. Tak sam Jonas podsumował swój kontrakt na łamach strony klubowej – „Chciałbym powiedzieć, że jestem szczęśliwy, że będę jeździł dla Piratów czwarty sezon. Chciałbym podziękować wszystkim kibicom i do zobaczenia w sezonie 2023”.

 

Kevin Fajfer oraz Emil Breum mogą liczyć na angaż w odbudowującym się klubie z Vetlandy. Nowy menedżer Szwedzkiego klubu, Viktor Stendahl, postanowił zaufać naszym zawodnikom po bardzo dobrym sezonie w Poznańskich Skorpionach. Przypomnijmy, że miniony sezon był dla obu skorpionów udany. Emil zakończył go ze średnią biegową 1,864 po świetnym meczu finałowym w Opolu, a Kevin rozkręcał się z meczu na mecz kończąc zmagania ze średnią biegową 1,821.

Adrian Gała zakontraktowany został jako nowy nabytek klubu Dackarna Målilla. Zawodnik zakończył sezon 2022 w Gdańsku ze średnią 1,250 i zwrócił na siebie uwagę nie tylko trenera Tomasza Bajerskiego, a również menadżera Mikaela Teurnberga. W drużynie z Målilli pojawią się również: Maciej Janowski, Dan Bewley czy Rasmus Jensen.

 

Ligi Szwedzkie co roku goszczą zawodników z najwyższej ligi żużlowej świata. Niewątpliwie stwarza to pole do rozwoju naszym jeźdźcom, co zapewne zaowocuje dobrymi wynikami nie tylko w Szwecji, ale również w polskiej EWINNER 1 lidze żużlowej. Życzymy im sukcesów oraz bezpiecznego sezonu.

 

Autor: Patryk Zalewski