PSŻ Poznań z licencją warunkową na start w 1 lidze w sezonie 2023!

W środę 14.12.2022 roku w godzinach popołudniowych Polski Związek Motorowy wydał komunikat dotyczący decyzji podjętych przez Zespół ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej oraz 1 i 2 ligi żużlowej na sezon 2023, które podjął dnia 13.12.2022 roku.

Z opublikowanego komunikatu związkowej komisji wynika, że drużyna PSŻ Poznań na podstawie wcześniej złożonego wniosku otrzymuje licencję warunkową na start w rozgrywkach sezonu 2023 w 1 lidze. Głównym uzasadnieniem takiego wyroku są względy dostosowania warunków infrastrukturalnych obiektu na Golęcinie do wymogów rozgrywek 1 ligi w zakresie: montażu sztucznego oświetlenia toru i murawy oraz wymiany bandy pneumatycznej.

 

O komentarz dotyczący dzisiejszej decyzji związkowych organów licencyjnych poprosiliśmy wiceprezesa PSŻ Poznań, Marcina Czaińskiego: „Wymogi licencyjne rozgrywek pierwszoligowych są nam oczywiście bardzo dobrze znane, a co za tym idzie, postawione przez PZM w uzasadnieniu decyzji wytyczne, nie są dla nikogo z nas żadnym zaskoczeniem. Razem z Miastem Poznań oraz Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji jesteśmy już na poszczególnych etapach w trakcie realizacji wymienionych modernizacji, niezbędnych do startu w przyszłorocznych rozgrywkach na szczeblu pierwszej ligi i zamierzamy je skutecznie przeprowadzić do wymaganego poziomu.”

 

Można więc śmiało powiedzieć, że na dzień dzisiejszy start poznańskich Skorpionów w przyszłorocznych rozgrywkach 1 ligi jest niezagrożony.

 

Autor: Dawid Procajło