Diabelska inauguracja „Skorpionów”. Znamy terminarz 1. ligi żużlowej 2023

W piątek, 23 grudnia poznaliśmy terminarz zmagań w 1. Lidze Żużlowej. SpecHouse PSŻ Poznań zainauguruje rozgrywki na domowym torze. Do stolicy Wielkopolski uda się piąta drużyna zeszłorocznych zmagań – Trans MF Landshut Devils.

Inaugurację sezonu w Poznaniu zaplanowano na sobotę lub niedzielę, ósmego lub dziewiątego kwietnia. To właśnie ten weekend będzie kolejnym dużym krokiem do rozwoju żużla w Poznaniu, ponieważ poznańskie Skorpiony po latach nieobecności ponownie zawitają na drugi stopień rozgrywek.

 

Niecały tydzień później poznanian czeka trudne wyzwanie. Podopieczni Tomasza Bajerskiego udadzą się na trudny teren do Zielonej Góry, by zmierzyć się z miejscowym Stelmet Falubazem. Wicemistrzowie 1. Ligi Żużlowej w sezonie 2022, wzmocnili w znacznym stopniu swój skład kontraktując m.in. Przemysława Pawlickiego (Zooleszcz GKM Grudziądz), Rasmusa Jensena (Zdunek Wybrzeże Gdańsk), czy Luke’a Beckera (H. Skrzydlewska Orzeł Łódź).

 

“Skorpiony” mają również ciężkie zadanie w szóstej kolejce. W maju mistrzowie 2. Ligi Żużlowej udadzą się na gorący teren do Bydgoszczy na mecz z Abramczyk Polonią. W mijającym sezonie “Gryfy” zwyciężyły fazę zasadniczą i awansowały do półfinałów, w których musieli uznać wyższość zielonogórzan. Do zespołu znad Brdy powróciło dwóch znanych zawodników. Mowa tutaj o Davidzie Bellego oraz Andreasie Lyagerze. Przypomnijmy, iż ta dwójka reprezentowała bydgoską drużynę w sezonie 2021 i stanowiła mocny punkt. Jedną z gwiazd Abramczyk Polonii Bydgoszcz jest również Wiktor Przyjemski. Rozwijający się cały czas 17-latek pokazywał się naprawdę z niesamowitej strony. Wychowanek BTŻ-u Bydgoszcz na pewno nie zapomni domowego meczu z H. Skrzydlewska Orłem Łódź, w którym zdobył pierwszy pełny komplet w karierze.

Terminarz meczów Skorpionów na sezon 2023:

1. kolejka – SpecHouse PSŻ Poznań – Trans MF Landshut Devils
2. kolejka – Stelmet Falubaz Zielona Góra – SpecHouse PSŻ Poznań
3. Kolejka – SpecHouse PSŻ Poznań – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
4. Kolejka – Arged Malesa Ostrów Wlkp. – SpecHouse PSŻ Poznań
5. Kolejka – SpecHouse PSŻ Poznań – ROW Rybnik
6. Kolejka – Abramczyk Polonia Bydgoszcz – SpecHouse PSŻ Poznań
7. Kolejka – SpecHouse PSŻ Poznań – Zdunek Wybrzeże Gdańsk
8. Kolejka – Zdunek Wybrzeże Gdańsk – SpecHouse PSŻ Poznań
9. Kolejka – SpecHouse PSŻ Poznań – Abramczyk Polonia Bydgoszcz
10. Kolejka – ROW Rybnik – SpecHouse PSŻ Poznań
11. Kolejka – SpecHouse PSŻ Poznań – Arged Malesa Ostrów
12. Kolejka – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – SpecHouse PSŻ Poznań
13. Kolejka – SpecHouse PSŻ Poznań – Stelmet Falubaz Zielona Góra
14. Kolejka – Trans MF Landshut Devils – SpecHouse PSŻ Poznań

 

Foto: Sandra Rejzner

Autor: Jan Stepiczew

 

Pełen terminarz znajdziecie tutaj: https://pszpoznan.com.pl/terminarz-i-wyniki/