Podsumowanie roku 2022 w wykonaniu PSŻ Poznań w liczbach.

Rok 2022 będzie z pewnością dobrze zapamiętany przez wszystkich fanów poznańskiego żużla. SpecHouse PSŻ Poznań po wielu latach nieobecności powrócił na drugi stopień rozgrywek, pokonując w finale OK Bedmet Kolejarz Opole. Zapraszamy na podsumowanie sezonu w liczbach.
Nikt w Poznaniu po sezonie 2021 nie myślał, iż w kolejnym sezonie Skorpiony będą walczyć o awans. Zmienił się zarząd, a wraz z nim w sympatyków „Skorpionów” wstąpiły nowe nadzieje, że ich drużyna może wrócić do eWinner 1. Ligi Żużlowej. Transfery w przysłowiową dziesiątkę, wielu kibiców na trybunach oraz dobranie odpowiednich szkoleniowców – tego brakowało poznaniakom przez lata.
Najskuteczniejszym zawodnikiem poznańskiego SpecHouse PSŻ-u był utalentowany młodzieżowiec Francis Gusts. Rozwijający się Łotysz był nie tylko najlepszym zawodnikiem w ekipie Tomasza Bajerskiego, ale również w całej 2. Lidze Żużlowej. Urodzony w Rydze zawodnik w barwach poznańskiego zespołu wystąpił w trzynastu spotkaniach, zdobywając średnią 2,317pkt/bieg. To właśnie wypożyczony z Betard Sparty Wrocław zawodnik był liderem Skorpionów. Gusts nie raz zadziwiał swoich rywali wysoką formą, pomimo młodego wieku.

Duża ilość fanów czekała niecierpliwie na występy Chrisa Harrisa. Doświadczonemu Brytyjczykowi, jak i byłemu uczestnikowi cyklu Grand Prix udało się odjechać w barwach Skorpionów zaledwie dwa razy. Miało to miejsce w Rawiczu oraz domowym starciu z Lokomotivem Daugavpils. Popularnemu „Bomberowi” bardzo często terminy meczów naszej 2. ligi żużlowej kolidowały z brytyjskimi zmaganiami, dlatego liczba występów na polskich torach była tak niewielka. W dwóch meczach 40-latek zdobył łącznie dziewięć “oczek”. To właśnie Brytyjczyk był drugim najstarszym zawodnikiem w Poznaniu zaraz za niezniszczalnym 49-letnim Rune Holtą.

Najwyższe zwycięstwo w sezonie 2022 zespół SpecHouse PSŻ Poznań zanotował w 1. kolejce. Drużyna Tomasza Bajerskiego nie pozostawiła najmniejszych szans Budmax-Stal Polonii Piła, pokonując ekipę z północy Wielkopolski wynikiem 66:24.
W nowym 2023 roku na torach 1. Ligi Żużlowej życzymy naszym „Skorpionom” kolejnych znakomitych osiągnięć, nie gorszych od tych uzyskanych w rozgrywkach w roku 2022. Kibicom natomiast, życzymy przede wszystkim meczów pełnych wrażeń, wypełnionych pozytywnymi emocjami w wykonaniu żużlowców PSŻ Poznań. Szczęśliwego Nowego Roku!

 

Foto: Sandra Rejzner

 

Autor: Jan Stepiczew