Na Golaju praca wre! Trwają niezbędne prace torowe

Po przywitaniu Nowego 2023 roku czas na dalszy etap prac przygotowujących infrastrukturę stadionową do spełnienia wytycznych wymogów licencyjnych. Do startu sezonu pozostały jeszcze trzy pełne miesiące, nie marnujemy więc czasu i po przerwie świąteczno-noworocznej przystępujemy do mocnego działania.

W dniu dzisiejszym zostały rozpoczęte prace agrarne przy rozprowadzeniu nowej wierzchniej warstwy glinki przy których osobiście nadzorował menedżer „Skorpionów” Tomasz Bajerski.

 

Przypomnijmy, że nasz klub otrzymał w grudniu od Zespołu ds. licencji pracującym przy PZM licencję warunkową na udział w pierwszoligowych rozgrywkach na sezon 2023. Jak już podawaliśmy wcześniej na naszej strona klubowej, głównym uzasadnieniem tej decyzji było oczywiście spełnienie dwóch najważniejszych warunków a więc budowa oświetlenia toru żużlowego i parku maszyn oraz wymiana band pneumatycznych na nowe.

Oprócz wymienionych modernizacji w planie jest również budowa na torze odwodnienia linowego, budowa telebimu wraz z jego infrastrukturą, budowa ogrodzenia między sąsiadującym stadionem lekkoatletycznym a parkiem maszyn, wymiana nawierzchni przy wejściu na trybuny oraz inwentaryzacja zieleni.

 

Ze względu na to iż stadion Golęcin na którym na co dzień występuje drużyna PSŻ Poznań jest własnością miasta to wszystkie wymienione modernizacje będą wykonane w ramach zamówień publicznych i rozpisanych na nie przetargów.

 

Foto: Sandra Rejzner

 

Autor: Dawid Procajło