Żużel, futsal, licytacje… PSŻ Poznań gra razem z WOŚP!

Niedziela, 29 stycznia, będzie z całą pewnością intensywna dla żużlowców PSŻ Poznań. I nie chodzi tu o pierwsze tegoroczne sparingi na golęcińskim owalu. Podopiecznych menedżera Tomasza Bajerskiego czekają bowiem zmagania na … parkiecie podczas Charytatywnego turnieju piłkarskiego „POZnan wygra z SEPSĄ!” w ramach  31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Co ciekawe, poznańscy zawodnicy nie będą mogli liczyć na boiskowe wsparcie ze strony popularnego „Bajera”, bowiem ten…sam zagra w innej drużynie, złożonej z członków i pracowników klubu – „Takie były przedturniejowe ustalenia. Chcę zobaczyć z innej perspektywy, jak moi chłopacy radzą sobie w sytuacjach stresogennych, do których z całą pewnością można zaliczyć piłkarską rywalizację. Ja będę wspierał doświadczeniem zespół „działaczy”, przez co można nas upatrywać w roli czarnego konia turnieju – stwierdza żartobliwie opiekun „Skorpionów”.

Fakt nieobecności Tomasza Bajerskiego w składzie poznańskich żużlowców nie powinien podziałać na samych zainteresowanych demobilizująco, bowiem drużyną prosto z parkietu pokieruje …trener żużlowej reprezentacji Polski, Rafał Dobrucki! Żużlowców wesprze również zwycięzca rundy Grand Prix Nowej Zelandii z 2014 roku, Niemiec Martin Smolinski. Sam turniej będzie miał zatem wymiar iście międzynarodowy.

Żużlowcy ze stolicy Wielkopolski nie będą jedynymi przedstawicielami „czarnego sportu” podczas turniejowych zmagań. Na halę AWF przy Drodze Dębińskiej zawita również zespół Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Skład pierwszoligowców pozostaje jak na razie tajemnicą, choć prezes PSŻ Poznań, Jakub Kozaczyk, bardzo liczy na przyjazd i występ szczególnie jednej osoby – „Nie ukrywam, bardzo liczę na pojawienie się na parkiecie Pana Jerzego Kanclerza. Cenię sternika Gryfów i chętnie posędziuje mecz z udziałem Pana Jurka” – stwierdza Kozaczyk.

Prócz drużyn żużlowców i działaczy „czarnego sportu” nie zabraknie również zespołów sponsorów klubu, miejskiego magistratu czy kibiców „Skorpionów”. Razem rywalizować będzie 10 drużyn podzielonych na dwie pięciozespołowe grupy. Sportowych emocji na pewno nie zabraknie!

Same piłkarskie zmagania to jednak nie wszystko.  W przerwach pomiędzy meczami prowadzone będą liczne licytacje gadżetów przekazanych przez przyjaciół i partnerów poznańskiego klubu,
z których całkowity zysk przekazany zostanie na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Do najciekawszych przedmiotów licytacji z całą pewnością zaliczyć można reprezentacyjną koszulkę Jakuba Błaszczykowskiego wraz z autografem, podarowaną przez Jakuba Kozaczyka, żużlowy obraz „Ostatni wiraż” autorstwa artysty Adama Żukrowskiego czy…domowy filtr do wody podarowany przez Sławomira Wiechecza z firmy Energeko. A to tylko niewielka część z listy przedmiotów przekazanych na licytację.

Turniej odbędzie się 29 stycznia (niedziela) w hali AWF (dawny CityZen) przy ul. Droga Dębińska 10C.

Start o godz. 10.

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!

Autor: Michał Urbaniak