Kevin Fajfer – okiełznał sprzęt i Golaja

Był pierwszym zawodnikiem ogłoszonym przez nasz klub na starty w sezonie 2023. Żużlowiec, który po powrocie na Golęcin przeszedł trudną i kręta drogę do uzyskania świetnych wyników na koniec rozgrywek. Jak sam mówił w jednym z wywiadów: „Nie mam na swoim koncie awansu do 1 ligi”, jego przemiana w środku ligowych zmagań z pewnością miała wielki wpływ na to, że Skorpiony zdobyły upragniony cel.

 

 

Popularny wśród naszych kibiców „Fajka” czyli Kevin Fajfer jak sam mówi ten sezon zaliczy do udanych choć spodziewał się czegoś więcej. Nie da się ukryć, że analizując występy naszego zawodnika trudno nie dostrzec pewnej sinusoidy jaka miała miejsce w jego startach, szczególnie w pierwszej połowie rozgrywek 2 ligi żużlowej. Powrót po czterech latach jako bardziej ukształtowany zawodnik na tor o zmienionej geometrii również spowodował pewną trudność w przystosowaniu się do nowego domowego owalu.

 

Głównym mianownikiem nierównej jazdy były przede wszystkim problemy z silnikami, które nie zdawały egzaminu na drugoligowym polu bitewnym do półmetka rozgrywek. Przełom w lepszej jeździe nastąpił podczas domowego występu z Rzeszowem i choć nie przełożył się on jeszcze na dwucyfrowy wynik to pozostawił wrażenie zmiany progresywnej. Kolejne występy „Fajki” mogły wprawić naszych kibiców w zachwyt, gdzie szczególny progres był dostrzegalny na domowym torze. Z meczów wyjazdowych Kevin również zaczął przywozić coraz lepsze punkty co w efekcie przełożyło się na zwycięską kampanię sezonu 2022 i powrót po 11 latach na pierwszoligowe stadiony.

 

Jak to przedstawiało się w liczbach w poszczególnych spotkaniach, spójrzmy poniżej:

 

DOM:

Piła: 10 (u,3,3,3,1)

Opole: 2+1 (1*,w,1,-)

Rawicz: (0,2,3,3,w,0)

Rzeszów: 7+2 (2,0,2*,2*,1)

Daugavpils: 12+2 (2,3,2*,3,2*)

Tarnów: 11+1 (3,2*,3,3,-)

Rawicz: 12 (3,3,3,0,3)

Opole: 7+2 (3,2*,1,1*,0)

Domowa średnia biegowa: 2,026

 

WYJAZD:

Tarnów: 4+1 (1*,3,0,-,-)

Rzeszów: (3,3,1,w,-)

Rawicz: (-)

Daugavpils: (1,0,1,-,-)

Opole: (2,0,1,-,0,-)

Piła: 5+1 (0,1,2*,2,-)

Rawicz: 7+3 (2,2*,1*,2*,0)

Opole: 12 (3,0,3,2,3,1)

Wyjazdowa średnia biegowa: 1,552

 

 

Kevin Fajfer w ostatecznym rozrachunku zakończył kampanię 2022 z dorobkiem średniej biegowej na poziomie 1,821 co przełożyło się na 22 wynik w klasyfikacji indywidualnej w 2 lidze żużlowej. Udany ubiegły sezon może i pozostawił u zawodnika niedosyt ale trudno nie docenić jego wkładu w końcowy sukces całej naszej drużyny. Za dobry prognostyk można również uznać fakt, że pomimo różnych przeciwności zawodnik nie poddał się tocząc walkę ze sprzętem oraz domowym torem z którym ostatecznie dość mocno się polubił. Kibice mogą więc z nadzieją wypatrywać zbliżających się rozgrywek i kibicować „Fajce” oraz pozostałym chłopakom ze skorpionowej rodziny by ta waleczność i hart ducha pozostały w nich szczególnie w tych najtrudniejszych bojach, których w tym roku zapowiada się dużo więcej! Trzymaj gaz „Fajka”!

 

Foto: Sandra Rejzner

 

Autor: Dawid Procajło