“Skorpiony” w końcu wyjechały na tor. Na razie trenują za granicą

Kończymy przerwę zimową. Czas wziąć się do pracy. Choć przygotowania do sezonu trwają już od dobrych paru tygodni, to pierwsze „Skorpiony” pojawiły się już na torze. Na razie jeszcze nie w Polsce, nie na Golęcinie, ale i na to przyjdzie czas. Czas już na dobre rozpocząć misje sezon 2023.

 

 

Obecne warunki pogodowe w Polsce, co tu dużo mówić, nie sprzyjają jeździe na motocyklu. Na szczęście za niedługo ma się to zmienić. Najwyższy czas jednak już wsiadać na motocykl i kręcić kółka w lewo. Zatem kilku zawodników PSŻ Poznań wybrało się na zagraniczne tory, aby poczuć w końcu woń metanolu i posprawdzać sprzęt. W końcu czasu do inauguracyjnego meczu z Landshut Devils pozostał niespełna miesiąc.

 

Aby nareszcie móc wyjechać na tor żużlowcy PSŻ Poznań musieli udać się na południe Europy, gdzie panują zdecydowanie lepsze warunki pogodowe. Nic nie stało, więc na przeszkodzie, aby odbyć pierwsze treningi. Najpopularniejszym kierunkiem wśród żużlowców okazało się słoweńskie Krsko, gdzie zebrało się wielu przedstawicieli czarnego sportu. Między innymi Adrian Cyfer, Adrian Gała i Jonas Seifert-Salk.

 

Dla wszystkich były to pierwsze treningi w tym roku na torze. Pierwsza okazja do sprawdzenia tego, co udało się wypracować zimą, a jak dobrze wiemy dobry sprzęt to połowa sukcesu. Wszystkie „Skorpiony” były bardzo zadowolone z tego, że w końcu mogli pojeździć trochę i uznają, że to dobre przetarcie przed docelowymi treningami na poznańskim Golęcinie.

 

 

Inny kierunek obrał Emil Breum, który jest na zgrupowaniu reprezentacji Danii w Debreczynie. Ma okazję podziwiać między innymi powrót do startów Nickiego Pedersena. Jednym z zadań duńskiego campu zorganizowanego w Debreczynie jest rozwijanie młodzieży właśnie takiej jak Emil Breum, który jest jedną z perełek z kraju Lego. Oby w jego przypadku współpraca z duńskimi weteranami przełożyła się także na sezon ligowy.

 

Nie próżnuje również Kevin Fajfer, który ma ambicje walczyć o pierwszoligowy skład PSŻ Poznań. Wychowanek Startu Gniezno wybrał się na treningi zorganizowane przez Juricę Pavlicia w jego rodzinnym Gorican. Trzydniowe jazdy w Chorwacji na pewno pozwolą Kevinovi płynniej wejść w treningi już w Poznaniu. Pogoda na razie nas nie rozpieszcza, ale z pewnością, gdy zrobi się tylko trochę cieplej usłyszymy pierwszy warkot maszyn na Golęcinie.

 

W następnym tygodniu na treningi mają wybrać się Antonio Lindbaeck i Aleksandr Łoktajew, a jeśli warunki pogodowe będą korzystne to na trening do słowackiej Żarnowicy uda się również Jakub Martyniak, który jeszcze w lutym miał okazję pojeździć we włoskim Lonigo.

 

 

Wygląda jednak na to, że jeszcze chwilkę będzie trzeba na to poczekać, ale to problem, z którym zmagają się wszystkie kluby. Na ten moment pierwszy trening na Golęcinie zaplanowany jest na 17 marca. W Poznaniu zaplanowane są również trzy sparingi, a pierwszy z nich ze Startem Gniezno już 26 marca. Cały plan sparingowy PSŻ Poznań przypominamy poniżej. Warto jednak wziąć pod uwagę, że sprzymierzeńcem wszystkich działań musi być pogoda.

 

 

GTM Start Gniezno – ebebe PSŻ Poznań (25 marca)

ebebe PSŻ Poznań – GTM Start Gniezno (26 marca)

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – ebebe PSŻ Poznań (30 marca)

ebebe PSŻ Poznań – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz (31 marca)

ebebe PSŻ Poznań – Optibet Lokomotiv Daugavpils (6 kwietnia)

 

 

Foto: facebook Adrian Gała, Kevin Fajfer, Jonas Seifert-Salk

 

 

Autor: Kacper Kozłowski