Kolejne spotkanie POZnan Business Speedway Club za nami

W minioną środę w Novotel Poznan Centrum odbyło się ostanie spotkanie POZnan Business Speedway Club przed sezonem żużlowym 2023. Cel Business Speedway Club jest spełniany. Spotkania systematycznie zyskują na zainteresowaniu ze strony wielkopolskich przedsiębiorców.

– „Każdy kibic sportowy wie jakie to uczucie, gdy jego drużyna rozpoczyna sezon. Wspólnie z pracownikami mojej firmy nieraz dyskutujemy o tym, jaki będzie najbliższy mecz. Wspieramy sport, bo to jest ważne dla nas jako kibiców, to są dobre emocje. To jest miłość na całe życie. Życzę, aby PSŻ Poznań rozwijał się nadal tak, jak w chwili obecnej. Postępy chyba widzi każdy. Jest szansa na zbudowanie solidnego ośrodka żużla” – mówił Krzysztof Pokrywka, prezes Zarządu Transkap w Poznaniu.

Spotkania organizowane przez PSŻ w Poznaniu służą też budowaniu relacji gospodarczych i rozwojowi biznesu. W środowej konferencji wziął udział Mariusz Rzeźnikiewicz z BVMW z Frankfurtu nad Odrą, która zrzesza blisko 900 tysięcy firm niemieckich. Mówił on o budowaniu relacji gospodarczych z naszymi zachodnimi sąsiadami. W gospodarce ważne są pieniądze i szybka możliwość wymiany walut. O tym jak to robić by zyskiwać opowiadał Piotr Szczepański z AFORTI.

Przedsiębiorcy mogą finansować sport bez obaw o kontrole z Urzędu Skarbowego. – Polskie prawo umożliwia przekazywanie środków na sport bez obaw o sankcje – o tym z kolei przekonywał ekspert w dziedzinie finansów Przemysła Przyjazny.

PSŻ Poznań ma ambicje budowy stabilnego klubu pod kątem sportowym oraz organizacyjnym. To nie jest prosta ani szybka droga. – „W sporcie liczy się wynik i ten wynik podkreślam będziemy starali się uzyskać. Naszym głównym celem jest rozwijanie klubu pod kątem organizacyjno-marketingowym oraz biznesowym. Liczymy również, że w sezonie zadanie sportowe wykonają nasi zawodnicy. Wszystkim przedsiębiorcą, którzy przystępują do naszej „rodziny Skorpiona” serdecznie dziękujemy – mówi Łukasz Malaka.

Klub chce promować się nie tylko w Poznaniu, ale zarażać miłością do żużla w całym regionie. Również podczas sezonu żużlowego będzie organizowane wiele inicjatyw które mają zachęcić mieszkańców Wielkopolski do kibicowania „Skorpionom”. Będą organizowane spotkania w miastach powiatowych oraz w szkołach, by zachęcić uczniów do aktywności sportowej.

Fot.: Sandra Rejzner