Finał duńskich eliminacji SGP/SEC bez powodzenia dla „Skorpionów”

W środowy wieczór 05.04 na stadionie Speedway Center w duńskim Vojens, odbył się finał krajowych eliminacji do cyklów Grand Prix oraz SEC. W stawce czołowych zawodników z kraju Hamleta ubiegających się o prawo startu w bezpośrednich eliminacjach do najbardziej prestiżowych indywidualnych zawodów, znalazło się dwóch naszych „Skorpionów” – Jonas Seifert-Salk oraz Emil Breum. Obaj nasi zawodnicy pośród stawki najlepszych duńskich zawodników startowali w tych zawodach ze zmiennym szczęściem.

Reprezentantom ebebe PSŻ Poznań ostatecznie nie udała się sztuka znalezienia w czołowej czwórce zawodów, premiujących zawodników awansem do kolejnej rundy zmagań. Bliżej tego celu był bardziej doświadczony z naszych młodych zawodników ze Skandynawii, bowiem Jonas Seifert-Salk zgromadził łącznie 7 punktów odnosząc przy tym jedną biegową wygraną i zajmując ostatecznie 7 lokatę w tych zawodach. Emil Breum również w jednym biegu zgarnął pełną punktową pulę, niestety o pozostałych występach nasz zawodnik z pewnością chciałby szybko zapomnieć, plasując się w ostatecznym rozrachunku na 12 miejscu z dorobkiem 4 punktów. Ze zwycięstwa w tych zawodach mógł się za to cieszyć były nasz zawodnik Frederik Jakobsen a oprócz niego awans wywalczyli również Michael Jepsen Jensen, Mads Hansen oraz Niels Kristian Iversen. Turniej ten był kolejną świetną okazją na „przetarcie się” przed zbliżającymi się wielkimi krokami ligowymi zmaganiami, jakie czekają cała naszą drużynę na inaugurację 1. Ligi Żużlowej z Trans MF Landshut Devils już w najbliższą niedzielę 09.04 o godz. 14:00.

Autor: Dawid Procajło