Diabelska inauguracja. ebebe PSŻ Poznań – Trans MF Landshut Devils – zapowiedź

Po 12 latach przerwy, 1. Liga Żużlowa wraca do Poznania. Inauguracyjne spotkanie pierwszej kolejki odbędzie się już w tą niedzielę, 09.04, o godzinie 14:00, na poznańskim Golęcinie. Przeciwnikiem ebebe PSŻ Poznań będzie doświadczona drużyna z Bawarii – Trans MF Landshut Devils.

 

 

Skorpiony ostatnio zmierzyły się z Landshut Devils w 2021 roku, kiedy to Niemcy okazali się lepsi, wygrywając oba spotkania wynikami 58:32 oraz 34:56. Jednak w nadchodzącym starciu zawodnicy z Poznania będą mieli okazję do rewanżu i do zaprezentowania swoich umiejętności na domowym torze.

 

Niedzielne spotkanie to bardzo ważny mecz dla obu zespołów. Do zdobycia są niezwykle ważne 2 punkty, które w późniejszym etapie sezonu mogą pozwolić na utrzymanie się w 1. lidze, bądź awans do fazy play-off. Menedżerowie drużyn zgłosili zestawienia zawodników, które wytypowali po odbytych treningach. W dniu meczu trenerzy będą mieli możliwość wprowadzenia zmian w drużynie zgodnie z regulaminem.

 

Tomasz Bajerski awizował dwóch najbardziej doświadczonych Polaków – Adriana Cyfera oraz Adriana Gałę. Parować im będą Antonio Lindbaeck, Aleksandr Łoktajew oraz Jakub Martyniak. Na pozycjach juniorskich trener wystawił duet Żupiński-Teska. Na treningach przedmeczowych pojawili się także Kevin Fajfer, Jonas Seifert-Salk oraz Emil Breum i są do dyspozycji trenera przy potencjalnych zmianach.

 

Menedżer Sławomir Kryjom, po spotkaniach testowych, na pozycji zawodnika krajowego awizował Erika Rissa oraz Kaia Huckenbacka. Zawodnicy zagraniczni to Kim Nilsson oraz Dimitri Berge, a na pozycji U24 – Lukas Baumann. Zgłoszono również dwóch najbardziej doświadczonych juniorów – Noricka Bloedorna oraz Erika Bachhubera. Niestety, “Diabły” z Landshut nie będą mogły w tym meczu liczyć na dyspozycję Martina Smolińskiego, który ogłosił przez media społecznościowe, że nie wystąpi w tym spotkaniu.

 

Wszystkich fanów czarnego sportu serdecznie zapraszamy na stadion przy ulicy Warmińskiej 1 lub do oglądania transmisji meczu na Canal+ Online. Prognozy pogody są obiecujące, a spotkanie nie wydaje się być zagrożone. Początek emocjonującego meczu o godzinie 14:00. Bilety do kupienia w kasach w dniu meczu oraz online na stronie https://tobilet.pl/ebebe-psz-poznan-trans-mf-landshut-devils.html

 

Awizowane składy:

 

ebebe PSŻ Poznań:

 1. Adrian Cyfer
 2. Aleksandr Łoktajew
 3. Antonio Lindbaeck
 4. Adrian Gała
 5. Jakub Martyniak (U24)
 6. Karol Żupiński
 7. Kacper Teska

 

Trans MF Landshut Devils:

 1. Kai Huckenbeck
 2. Erik Riss
 3. Kim Nilsson
 4. Lukas Baumann (U24)
 5. Dimitri Berge
 6. Erik Bachhuber
 7. Norick Bloedorn

 

Foto: Michał Urbaniak

 

Autor: Patryk Zalewski