Pojedynek Dawida z Goliatem. Zapowiedź poniedziałkowego meczu

W poniedziałek 17 kwietnia o godzinie 18:00 rozegrane zostanie ostatnie spotkanie drugiej kolejki 1. Ligi Żużlowej. Enea Falubaz Zielona Góra podejmie na domowym stadionie beniaminka – ebebe PSŻ Poznań. Trenerzy obu drużyn ogłosili najmocniejsze składy na to niezwykle emocjonujące spotkanie.

 

 

Menedżer Tomasz Szymankiewicz wystawił skład, w którym na czele drużyny stanie duet Przemysław Pawlicki – Krzysztof Buczkowski. Wśród zawodników, którzy pojawią się na torze są także Rasmus Jensen, Rohan Tungate i Wiktor Trofimow. W duecie juniorskim zobaczymy natomiast Dawida Rempałę i Michała Curzytka. W wybraniu tego składu menadżerowi pomógł niewątpliwie czwartkowy sparing z aktualnym Mistrzem Polski – Platinum Motorem Lublin. Spotkanie zakończyło się wynikiem 49:41 dla Lublinian. Na wyróżnienie wśród gospodarzy zasłużył Przemysław Pawlicki, zdobywca 9 punktów oraz Wiktor Trofimow, który przywiózł 7 punktów z bonusem.

 

Menedżer Tomasz Bajerski awizował skład, którego podstawę będzie stanowić para Aleksandr Łoktajew – Jonas Seifert-Salk. Zestawienie uzupełnia Kevin Fajfer oraz kapitan Skorpionów Antonio Lindbaeck. Pod numerem 2 w drużynie pojawi się inauguracyjnie Adrian Gała. Duet juniorski pozostał niezmieniony po meczu z Landshut. Na wybór optymalnego składu miały wpływ wyniki z pierwszego spotkania, gdzie bardzo dobrze zaprezentował się Jonas Seifert-Salk, Aleksandr Łoktajew czy Antonio Lindbaeck. Pomocny okazał się również trening na którym oprócz Skorpionów pojawili się zawodnicy z Lublina. Część naszych zawodników potrafiła nawet osiągać czasy podobne do Dominika Kubery czy Jarosława Hampela, zapewniając sobie tym samym miejsce w podstawowym składzie „Skorpionów”.

 

Zapraszamy wszystkich fanów czarnego sportu na wyjazdowe spotkanie z Enea Falubaz Zielona Góra, które odbędzie się przy ulicy Wrocławskiej 69. Bramy zostaną otwarte o godzinie 16:30, a mecz rozpocznie się o 18:00. Zachęcamy do gorącego dopingowania naszych zawodników! Dla tych, którzy nie będą mogli stawić się na stadionie, proponujemy obejrzenie transmisji meczu na Canal+ Sport 5.

 

 

Awizowane składy:

 

Enea Falubaz Zielona Góra:

 

 1. Przemysław Pawlicki
 2. Rasmus Jensen
 3. Rohan Tungate
 4. Wiktor Trofimow
 5. Krzysztof Buczkowski
 6. Dawid Rempała
 7. Michał Curzytek

 

ebebe PSŻ Poznań:

 

 1. Aleksandr Łoktajew
 2. Adrian Gała
 3. Antonio Lindbaeck
 4. Kevin Fajfer
 5. Jonas Seifert-Salk
 6. Karol Żupiński
 7. Kacper Teska

 

 

Foto: Sandra Rejzner

 

 

Autor: Patryk Zalewski